Výsledky pretekov 40. ročníka Rallye Tatry 2013

NETKY.SK • 29 Júl 2013, 13:30 • 2 min

POPRAD – Víťazmi 40. ročníka slovenskej rally Poprad-Tatry 2013 sa stali bratia Melichárekovci na Citroën C4 WRC pred dvojicou Béreš - Repás na Subaru Impreza. Kategóriu Slovenský Rally Pohár vyhrali Haluška s Donovalom na Seate Ibiza.

Víťazmi 40. ročníka tatranskej rally sa stali bratia Jaroslav a Erik Melichárekovci na Citroëne C4 WRC. Posádka dominovala celkovo v 9 z 10 rýchlostných skúškach a druhým v poradí, Bérešovi s Repásom, nadelili takmer jeden a pol minúty. Vďaka 30 pripísaným bodom sa víťazná posádka dostala do čela priebežného poradia majstrovstiev Slovenska v rally 2013.

Aktuálny majster SR, Poliak Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Robertom Hundlom na Forde Focus WRC mal problémy s autom a nakoniec skončil až na 4. mieste s takmer 2 minútovou stratou. Nedarilo sa ani našej ďalšej posádke Igorovi Drotárovi s Vladimírom Bánocim na Škode Fabia WRC, ktorí skončili až na šiestom mieste. Spokojná môže byť, naopak, maďarská posádka Hadik – Kertész na Subaru Impreza, ktorá si vyjazdila 3. miesto v tesnom závese za Jozefom Bérešom. Poradia v jednotlivých rýchlostných skúškach ovplyvňovali aj početné penalizácie za nesprávne prejazdy retardérmi, ktoré organizátori osadili kvôli bezpečnosti na niektoré rýchle úseky RS.

V kategórii produkčných vozidiel MSR (skupina 3) vyhrala česká posádka Semerád – Mozner na Mitsubishi Lancer Evo 9.

Tradičnou súčasťou Majstrovstiev SR je aj nižšia súťaž pod názvom Slovenský Rally Pohár. Menšia náročnosť a polovičný počet rýchlostných skúšok je výbornou možnosťou pre amatérske a poloprofesionálne tímy. V nej vyhrali tradične dobre jazdiaci Haluška s Donovalom na dieselovom Seate Ibiza pred bratmi Palkovcami na Renaulte Clio. Obrovským sklamaním bolo odstúpenie jedného z favoritov – Jána Kundláka so spolujazdcom Marcelom Hrankom (Honda Civic VTi) pre poruchu motora už po prvej rýchlostnej skúške. V najmenšej triede P1 sa radovali z víťazstva mladí Tomáš Vrábel a Pavol Michalec na agilnom Daihatsu Charade (celkové 6. miesto). V P2 dominoval Švec na Honde Civic s tesným náskokom pred Pavlinským na Citroëne Saxo.