NETKY.SK • 24 Apríl 2021, 12:03 • 2 min

Slovenský reprezentant Ondrej Duda v piatok večer zariadil víťazstvo tímu 1. FC Kolín na pôde Augsburgu 3:2.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar dvakrát skóroval  a zvýšil šancu svojho tímu na záchranu medzi domácou elitou. Aj napriek plnému bodovému zisku  je mužstvo z Kolína nad Rýnom stále ohrozené zostupom, v priebežnej tabuľke je šestnáste na barážovej pozícii. Jednotlivé mužstva nemajú rovnaký počet duelov a po dohrávkach sa situácia môže výrazne

zmeniť.

Ondrej Duda otvoril skóre duelu už v 8. minúte, neskôr v 33. minúte zvyšoval už na pohodlných 3:0 pre hostí. Domáci po zmene strán skorigovali na rozdiel jediného presného zásahu, Kolínčania tak o tri body bojovali až do záverečného hvizdu.

"Bol to taký náš typický zápas," začal hodnotenie dvojgólový rodák zo Sniny, ktorého cituje oficiálny web tímu 1. FC Kolín. "Tešíme sa z víťazstva, ale stále nie je dôvod na oslavy, pretože sme ešte nič nedosiahli. Stále bojujeme o to, aby sme sa udržali v lige," pokračoval Duda. Pridal aj krátke hodnotenie zápasu. "V prvom polčase sme predvádzali pekný futbal, z druhého sa však musíme poučiť. Po zmene strán sme boli nervózni, no dôležité je, že sme predtým strelili tri góly," komentuje náš reprezentant.