Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Poľsko ochotne poskytlo nezištnú pomoc
Poľsko ochotne poskytlo nezištnú pomoc
23.01.2021 14:30 Domov
V Žilinskom samosprávnom kraji pomáha pri testovaní 55 zdravotníkov z Poľska
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2021 14:30 Domov

V Žilinskom samosprávnom kraji pomáha pri testovaní 55 zdravotníkov z Poľska



Pri celoplošnom testovaní v Žilinskom kraji pomáha 55 zdravotníkov z Poľska.


Pri celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 pomáha v Žilinskom samosprávnom kraji aj 55 zdravotníckych pracovníkov z Poľska. Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja, Erika Jurinová uviedla na svojej sociálnej sieti poďakovanie za to, že poľskí zdravotníci a záchranári pomáhajú v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Martin. 

 


„Nezištná pomoc poľských zdravotníkov je znakom dobre fungujúcich susedských vzťahov. S Poľskou republikou máme rozbehnutú spoluprácu v rámci mnohých cezhraničných projektov a veľmi si vážim, že táto spolupráca pokračuje aj v ťažkých časoch pandémie, s ktorou zápasí celý svet. Posledné mesiace sú pre zdravotníkov ťažkou skúškou, mnohí idú až na hranice svojich síl. Napriek tomu nestrácajú ľudskosť a pomáhajú tam, kde je to potrebné.
Spolu to zvládneme,"
spomenula Jurinová.

 

 



Celkom na Slovensku pomáha počas víkendového testovania viac ako 200 poľských zdravotníkov a záchranárov.

 



Podľa poľského veľvyslanca Krzysztofa Strzałku je prítomnosť poľských zdravotníkov znakom solidarity, ktorá je základnou hodnotou poľského štátu

 ,,Veľmi sa teším, že naši zdravotníci budú v prihraničných oblastiach tu v Žilinskom kraji, tiež aj na Spiši a Šariši a budú pracovať v odberových miestach spolu so slovenskými zdravotníkmi," poznamenal Strzałka.

 



V rámci celoplošného skríningu požiadal Žilinský kraj niekoľko obcí o podporu. ,,V obci Belá, Turček, Pribylina a Turčianskych Tepliciach sme zastrešili testovacie prevádzky po odbornej aj administratívnej stránke. Celkom sme pomohli vytvoriť päť detašovaných odberových miest," dodala Jurinová.
 



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Fb Erika Jurinová/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Erika Jurinová



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok