Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2020Eugénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
POMOCNÍČEK poriadal už 6. ročník Behu nádeje
POMOCNÍČEK poriadal už 6. ročník Behu nádeje
18.09.2019 12:00 Zaujímavosti
V Seredi sa konal už 6. ročník akcie Beh nádeje
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.09.2019 12:00 Zaujímavosti

V Seredi sa konal už 6. ročník akcie Beh nádejeSEREĎ – Občianske združenie POMOCNÍČEK vzniklo v roku 2012 s víziou pomáhať tým najzraniteľnejším - deťom, ktoré nemali to šťastie narodiť sa zdravé. Už sedem rokov bez prestávky pracujú tvorcovia jeho myšlienky na tom, aby mali všetky detičky v okolí možnosť na lepší život.


Ako sa hovorí, "dobré veci sa dejú dobrým ľuďom". Nie vždy je to tak. Niekedy aj tým dobrým treba poskytnúť pomocnú ruku. Občianske združenie POMOCNÍČEK preto každý rok usporadúva kultúrne ale aj športové akcie, na ktorých sa snaží posunúť myšlienku pomoci ešte ďalej. Minulovíkendová sobota bola práve takýmto dňom.

 

 

Beh nádeje sa uskutočnil v Seredi už po šiestykrát. Je úžasné sledovať ľudí ako sa dokážu spojiť pre dobro iných. Motto behu znelo jednoducho – "Behať a pomáhať", a tak ľuďom neostalo nič iné ako bežať. Tentokrát to išlo, ale akosi jednoduchšie, pretože sa bežalo pre dobrú vec. Bežci, či už malí alebo veľkí, bežali s vášňou a vierou, že pomôžu tým, ktorí to naozaj potrebujú.

 

Program akcie bol pestrý. Počas dopoludia bežali deti, mládež ale aj dospelí. Samozrejme každá kategória bežala iný úsek. Víťazmi boli nakoniec všetci. Rozdávali sa diplomy, medaile a odmenou pre každého bola porcia dobrého kotlíkového gulášu.

 

 

Každý rok sa organizátori snažia program niečím spestriť. Tento ročník obohatila jóga a prednáška o včelách. Celá akcia sa konala v prírode, čo podčiarklo celý program akcie.

Okrem programu bolo toto podujatie oproti ostatným rokom iné aj v tom, že výťažok z peňazí, ktoré sa zbierali počas celého dňa, bol venovaný trom konkrétnym rodinám. Podujatie "Beh nádeje prostredníctvom iných" pomohlo opäť tým, ktorí to naozaj potrebovali.

 

Prežite s POMOCNÍČKOM Beh nádeje

 

 

Každý má možnosť voľby, a každý môže pomáhať. Ako hovorí vo videu riaditeľka združenia Michaela Miškolciová pomôcť môžete venovaním 2% z daní alebo finančnou čiastkou na účet združenia POMOCNÍČEK. Ak sa rozhodnete podporiť toto občianske združenie, peniaze pomôžu tým, ktorí to naozaj potrebujú.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky EŠN

Foto:  netky MBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok