Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. máj. 2021Blažena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber na potraviny vo východoslovenskej obci.
Ilustračný záber na potraviny vo východoslovenskej obci.
11.11.2020 19:02 Zaujímavosti
V októbri bolo za potraviny takmer 123-tisíc eur pokút. Koľko subjektov kontrolóri pokarhali?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.11.2020 19:02 Zaujímavosti

V októbri bolo za potraviny takmer 123-tisíc eur pokút. Koľko subjektov kontrolóri pokarhali?Kontrola potravín, či už rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, je pre zdravie občanov Slovenska úplne zásadná.


Práve preto sa vykonávajú pravidelné kontroly. Konkrétne minulý mesiac bolo zrealizovaných na 4 252 úradných kontrol, ktoré vykonáva kontrolóri orgánov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS). Celkovo bolo skontrolovaných asi 1417 firiem a 2221 prevádzok, z ktorých bolo 202 kontrol s nejakým nedostatkom. Celkovo však bolo zistené 872 nedostatkov, čo nie je práve malé číslo.

 

 

Prevádzkovatelia a firmy by sa mali zamerať najmä na dodržiavanie hygienických opatreniach v budovách a samotných prevádzkach, rovnako tak na čistotu a kvalitu technologických zariadení. Urobilo sa až 4 252 úradných kontrol. Z toho v stredne veľkých predajniach išlo o 1 203. A 1051 malých predajní.

 

Kontrolóri sa pozreli aj na výrobné priestory, a to až v 779 prípadoch. Strážcovia kvality potravín sa na 67 miest pozreli v čase, keď neboli v pracovnej prevádzke. Až v 26 prípadoch boli nájdené nedostatky. Takto si posvietili aj na 40 subjektov a 65 prevádzok s tým, že 26 z nich vykazovalo nedostatky.

 


"Za účelom odstránenia zistených nedostatkov a vylepšenia práce boli na mieste uložené opatrenia a blokové pokuty v počte 57 v celkovej výške 3 450 eur. Ďalšie nedostatky, ktoré boli zistené počas výkonu úradných kontrol sa riešili v správnom konaní uložením opatrení a sankcií v zmysle zákona o potravinách," povedala ŠVPS.

Udelili sa aj pokuty, a to spolu vo výške 122 950 eur s tým, že priemerne jeden subjekt dostal sankciu 1 366 eur. Najviac môže ľutovať svoje zlé potravinárske konanie subjekt, ktorý musí zaplatiť 25-tisíc eur.

 

Prečítajte si aj o tomto výbornom nápade.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Michal Albert

Foto:  Flickr / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok