Výborný nápad z ČR: Iniciatíva poradí, ako zodpovedne nakupovať v čase korona-krízy

NETKY.SK • 23 Október 2020, 15:14 • 2 min
Výborný nápad z ČR: Iniciatíva poradí, ako zodpovedne nakupovať v čase korona-krízy

Česi spúšťajú novú iniciatívu, ktorá reaguje na súčasné dianie vo svete. Ide o tému zodpovedného nakupovania.

slovakia

left justify in out

Teda kupovať to, čo je dôležité a má priamy vplyv na budúcnosť a zachovanie ďalších generácií i našej planéty. A takto nielen že sa podarí prispieť k udržaniu spotreby na únosnej miere, ale pomôžeme aj tomu, aby ekologickú stopu príroda pocítila čo najmenej.

 

 

Motivujú

Iniciatíva Ministerstva životného prostredia ČR #nakupujemeodpovědně chce podporiť ekonomické, sociálne, ale aj environmentálne aspekty. Takýmto spôsobom sa snaží priamo motivovať samotného jednotlivca, verejné i súkromné ​​subjekty. Mali by sa zamyslieť na tým, aké je pozadie rôznych produktov a služieb.

 

On-line

Cieľom je aj to, aby sa pomohlo odbúrať staré návyky a osvojiť si nové. Súčasná pandemická situácia s množstvom opatrení nás priamo smerujú aj k nakupovanie on-line, a tak sa, žiaľ, odsúva udržateľný životný štýl bokom.

 

Jednorazové

Najvyššou záťažou pre životné prostredie v súčasnosti je podľa portálu pozitivnizpravy.cz obrovské zvyšovanie spotreby jednorazových plastov. Ale neraz dochádza aj k tomu, že je zacielené na množstvo a nízku cenu produktov. A to na úkor kvality potravín.

 

 

Udržateľná

Práve preto je preto teraz potrebné, oveľa viac než inokedy, účinnejšie sa zamerať na to, aby spotreba bola na udržateľnej miere. Iniciatíva # nakupujemeodpovědně sa zameriava na poskytovanie návodov. Ale aj inšpiruje. Aby sa pomohlo spoločne zlepšovať zodpovedné nakupovanie a minimalizovať tak dopad na prírodu.

 

Bio

Cieľom je aj to, aby sa podporili regionálne či iné zaujímavé projekty. Samotné ministerstvo nabáda k dodržiavaniu zásad, najmä k eliminácii obalov na jedno použitie. Chce tiež, aby sa vyberali environmentálne vhodné zábavy – kam patrí napríklad výlet pešo do hôr, do lesa. Dôležitá je aj podpora nakupovania u lokálnych farmárov. Iniciatíva chce tiež zvýšiť podiel predaja produktov s eko a bio-značkou.

 

Dezinfekčné gély a rúška si môžete kúpiť aj cez náš portál, kliknite na shop.netky.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies