Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. jún. 2023Stanislava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
24.03.2023 15:00 Zaujímavosti
V Bratislavskom kraji plánujú zrušiť viacero stredných škôl
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.03.2023 15:00 Zaujímavosti

V Bratislavskom kraji plánujú zrušiť viacero stredných škôlBratislava - V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) plánujú rušiť štyri stredné školy, medzi nimi aj Strednú odbornú školu (SOŠ) hotelových služieb a obchodu na Pántoch. Dôvodom má byť optimalizácia.


Upozornil na to poslanec mestskej časti Bratislava-Rača Ján Polakovič, s tým, že sa o tom bude rozhodovať na zasadnutí BSK 30. marca. Žiacky parlament SOŠ na štvrtkovej tlačovej konferencii priblížil, že v rámci petície za zachovanie školy už vyzbierali okolo 5000 podpisov. "Hovorí sa, že nie sme centrum odbornej prípravy, a preto je potrebné školu zrušiť," povedala riaditeľka školy Mária Katreniaková. Z pohľadu kvality odborných a pedagogických pracovníkov a materiálno-technického vybavenia školy sa podľa nej nachádzajú na rovnakej úrovni ako centrá odbornej prípravy. Ozrejmila, že okrem SOŠ hotelových služieb a obchodu sa má zrušiť aj vedľajšia stredná odborná škola elektrotechnická. "A za naším chrbtom je SOŠ železničná, ktorá bola zrušená pred desiatimi rokmi," poznamenala riaditeľka.  Likvidácia školskej infraštruktúry je podľa Polakoviča negatívnym dôsledkom, o ktorom sa pri optimalizácii nehovorí. Poukázal, že po zrušení škôl a presunutí žiakov do iných vzdelávacích zariadení zostávajú budovy a areály škôl nevyužité a chátrajú. Priblížil, že v dôvodovej správe BSK sa pri odôvodňovaní o zrušení školy opätovne rozpráva o skvalitňovaní, zefektívnení a šetrení finančných prostriedkov. Podľa neho sa tam však neuvádza, čo bude so školou a s celým areálom ďalej.reklama


Zdroj: TASR/ KB Netky

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok