Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. mar. 2023Miroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.10.2022 06:18 Zahraničie
Turecko prijalo zákon povoľujúci tresty väzenia za šírenie falošných informácií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.10.2022 06:18 Zahraničie

Turecko prijalo zákon povoľujúci tresty väzenia za šírenie falošných informácií



ANKARA - Turecký parlament vo štvrtok schválil návrh zákona, ktorý umožňuje udeliť reportérom a používateľom sociálnych sietí až trojročný trest odňatia slobody za šírenie nepravdivých informácií.


TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP. Táto legislatíva, ktorú predložila vládna Strana spravodlivosti a rozvoja (AKP), ešte viac posilňuje postup tureckej vlády voči médiám, píše AFP. Hlavné opozičné strany boli rozhodne proti, dodáva táto agentúra. Správcovia sociálnych sietí a webov musia na základe tejto legislatívy úradom poskytovať údaje o používateľoch podozrivých zo "šírenia zavádzajúcich informácií". Súdy zase môžu akreditovaným novinárom a aj bežným používateľom sociálnych sietí udeliť za šírenie takýchto informácií trest väzenia v dĺžke jeden až tri roky. Turecko tento zákon prijalo osem mesiacov predtým, ako sa v krajine majú uskutočniť prezidentské voľby, pripomína AFP. 
 



reklama


Zdroj: TASR/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok