Tour de France: Časovku v 13. etape ovládol Dumoulin, Froome zvýšil náskok

NETKY.SK • 15 Júl 2016, 18:31 • 2 min

LA CAVERNE - Holandský cyklista Tom Dumoulin ovládol piatkovú 13. etapu Tour de France, ktorou bola časovka jednotlivcov na 37,5 km z Bourg-St-Andéol do La Caverne.

Jazdec stajne Giant - Alpecin predviedol dominantnú jazdu a profil s dvomi stúpaniami vrátane toho cieľového zvládol za bezkonkurenčný čas 50:15 min. Druhú priečku obsadil Chris Froome zo Sky, ktorý si výrazne polepšil v boji o žlté tričko.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa v piatkovej časovke nenaháňal za pódiovým umiestnením, trať prešiel pohodlným tempom a v konečnom poradí obsadil 78. miesto so stratou 6:17 min. V boji o zelený dres ho z dua Mark Cavendish - Marcel Kittel ani jeden neohrozil a naďalej má pred prvým menovaným 90-bodový náskok.