Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.01.2019 18:40 Zaujímavosti
Štíhli ľudia to majú v živote ľahšie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.01.2019 18:40 Zaujímavosti

Štíhli ľudia to majú v živote ľahšieUSA - Štúdie ukazujú, že diskriminácia zvyšuje index telesnej hmotnosti človeka. Obézni ľudia alebo ľudia s nadváhou sú často považovaní za tých, ktorí sa nevedia kontrolovať. Tým pádom im ani nemôžu byť pridelené vodcovské funkcie v spoločnostiach. V dôsledku toho, akejsi menejcennosti od ostatných, nemôžu častokrát ani uvažovať o kariérnom raste, či dokonca v niektorých prípadoch nemusia byť ani prijatý do zamestnania.


U žien je takáto pravdepodobnosť na oveľa vyššej úrovni, ako u mužov. Psychologička a odborná asistentka oddelenia pssychiatrie na Pensylvánskej univerzite Rebecca Pearl je názoru, že ženy majú tendenciu pociťovať diskrimináciu oveľa skôr ako muži. Atraktívnosť u žien môže mať veľký vplyv na ich ďalší kariérny rast.

 

 

V Spojených štátoch, ani nikde na svete neexistuje zákon, ktorý by ochraňoval obezných ľudí. V súčasnej dobe sa totiž obezita berie ako choroba, ktorá je liečiteľná. Aj z toho dôvodu sa nemôže prešetrovať na takej úrovni, ako rasová, či pohlavná diskriminácia.

No na druhej strane existuje nespočetne veľa choôb, ktorých znakom je práve obezita. Veľa ľudí teda častokrát ani nemôže za to, ako vyzerajú, lebo sú možno naozaj vážne chorí. 

 

"Čo keď berú lieky, vďaka ktorým nemusia byť pripútaní na lôžko v nemocnici, ale na druhej strane od nich priberajú, resp. nevedia schudnúť? Tie lieky im umožňujú, aby sa mohli každé ráno zobúdzať vedľa svojich partnerov a tešiť sa zo života  v kruhu svojich najbližších. Nevybrali by ste si aj yv radšej takýto život?" 

 

"Aj toto je jeden z dôvodov, prečo som za to, aby sa obezita prestala chápať ako choroba z prejedania sa, ale mala by si sa riešiť tak ako rasová, či pohlavná diskriminácia. Nemali by sme mať voči niekomu, koho nepoznáme predsudky len preto, že je obézny, " vyjadrila sa Pearl.reklama


reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok