Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.12.2020 10:50 Zaujímavosti
Toto je liek na zlomené srdce a aj podlomené zdravie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.12.2020 10:50 Zaujímavosti

Toto je liek na zlomené srdce a aj podlomené zdravieMá 95 rokov a vysoký vek ju neochudobnil ani o telesnú zdatnosť, ani o dobrú náladu a dokonca ani o na pohľad príjemný vzhľad.


V súčasnosti je trochu nepopulárne starnúť. Človek sa všemožne usiluje zastaviť nezastaviteľné a prinútiť čas, aby spomalil. Chcel by mať navždy toľko sily ako v najlepšej mladosti a pokiaľ možno, nech mu nepribudne ani jediná vráska.

 

Je to prirodzené
Je to, samozrejme, naháňanie sa za vetrom, pretože staroba je nielen prirodzená časť žitia, ale navyše môže byť sladkastá a zdravá ako med. Ako sa to dá dosiahnuť? Ona pozná to odveké tajomstvo.

 

Musí toho byť veľa

95-ročná žena sa dôkladne stará o tvár i zvyšok tela. Má pleť takú závideniahodnú, a hlas taký zvonivý, že aj najkrajšia dievčina môže žiarliť. Nie je vôbec neobvyklé, že o jej štýl sa prejavuje záujem.

 

 

Často jej je položená otázka, ako je možné, že sa má tak dobre. „Je to jednoduché. Veľa sa smejem. A keď hovorím veľa, myslím tým naozaj veľa!" neváha sa podeliť o recept na dlhovekosť.


Ona navyše nešetrí nielen smiechom, ale ani objatím, ani úsmevom a ani pekným slovom.

 

Prečítajte si tiež: Modlitba tohto farmára vás dostane! Nesie v sebe silné posolstvo

 

Túžba
V jedno popoludnie, keď sa končila bohoslužba, žena opäť plnila spoločnosť radosťou. Nedalo sa ju prehliadnuť, oblečené mala farebné šaty a pohybovala sa v nich ladne a s takou eleganciou, až to vyrážalo dych. Pristúpil k nej pastor, objal ju a prehodil s ňou zopár viet.


„Keď budem vo vašom veku," zašepkal jej kazateľ, „chcem vyzerať ako vy. Dúfam, že aj ja budem mať od Boha také požehnanie."


Otáčal sa na odchod, aby pozdravil aj ďalších veriacich, ale ona ho zastavila. Jemne sa mu dotkla pleca a do ucha mu so smiechom povedala: „Len nie, aby ti napadlo nosiť takéto šaty!" Pastor sa zasmial, iná reakcia ani nepripadala do úvahy.

 

 

Je to všeliek
O účinkoch smiechu už čítal takmer každý. Vie sa, že zlepšuje imunitu, slúži ako prevencia proti infarktu, dáva pokojnejší spánok a kadečo iné. Objavujú sa stále nezistené prínosy a štúdia za štúdiou sa zhoduje, že pomáha ako liek v prípade zlomeného srdca a aj podlomeného zdravia.

 

Myšlienka je to ale dávna-pradávna, ako prvý ju objavil Boh. Už v Biblii dáva v knihe Prísloví radu, aby sa nezabudlo smiať, pretože ubitý duch vysušuje kosti. Boh disponuje zmyslom pre humor, jeho radosť je láskavá, uzdravujúca a nikdy nie zlomyselná.

 

Mohlo by vás zaujímať: Škandály, vášne a intrigy: Aj taký je život kráľovskej rodiny

 

Je najvyšší čas
Istý výskum vraví, že kým dieťa sa rozosmeje približne 200 ráz v rámci dňa, v dospelosti sa číslo zmenšuje na žalostné minimum a jedinec zvlní ústa iba štyrikrát počas 24 hodín.

 

Azda je najvyšší čas preklenúť hranicu medzi dieťaťom a dospelým a objaviť zdravie v podobe smiechu. Choroba sa oddiali, zatiaľ čo Boh sa priblíži.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok