TL: Košice prehrali vo Zvolene, Trenčín doma zdolal Poprad

NETKY.SK • 28 November 2016, 09:28 • 2 min

ZVOLEN - V prvej tretine mali väčšiu aktivitu na hokejkách domáci, aj keď ako prví pohrozili hostia. Z medzikružia vyskúšal Hruška pozornosť brankára Baroša. V štvrtej minúte nebezpečne vystrelil na opačnej strane Krejčí, puk prešiel za Habala, ale spred čiary ho poslal preč Boltun.

V polovici tohto dejstva mohlo byť 0:1, pretože Suja dostal dobrú prihrávku za defenzívu Zvolena, no zoči – voči gólmanovi neuspel. Viac práce mal však jeho náprotivok Habal, ten sa zapotil po koncovkách L. Nováka a Martina Ďalogu zblízka. Peknú individuálnu akciu predviedla nová posila HKM Lukáš Novák v šestnástej minúte. Preštrikoval cez troch hráčov súpera, ale v páde pred bránkou hostí neskóroval.

Góly padali až v druhej tretine. Do vedenia išli domáci hokejisti v 23. minúte. Nová posila Šišovský doslova ukradla puk z hokejky Juríka a urobila dobre, pretože nečakaný bekhend na brankára Košíc platil. Východniari potom nevyužili dlhú štvorminútovú presilovku a úspešné nebolo ani sólo Hrušku. Až v 34. minúte sa im podarilo vyrovnať. Nagy sa obtočil okolo bránky, naservíroval puk Bicekovi, ktorý iba nastavil hokejku. Hostia napokon vyťažili vedenie v ďalšej početnej výhode. Z ľavého kruhu sa presadil Milý, keď mal Baroš zakrytý výhľad. Do prestávky však domáci stihli vyrovnať. Opäť po nečakanej koncovke, ktorú predviedol od zadného mantinelu obranca Valenta a odrazený puk putoval za prekvapeného Habala.

Na snímke zľava Lukáš Dubeň (Zvolen), David Šoltés (Košice), Ivan Jakubík a brankár Samuel Baroš (obaja Zvolen) v zápase 24. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HKm Zvolen - HC Košice v nedeľu 27. novembra 2016 vo Zvolene.
V tretej desaťminútovke mali opäť väčšiu aktivitu Zvolenčania. V presilovke mieril spoza kruhu do hornej žŕdky M. Novák. Až v 46. minúte sa menil stav. Spomínaný Novák vysunul do úniku Majdana a ten sólo v páde zvŕšil úspešne, puk totiž prekĺzol pomedzi betóny Habala. V ďalšej početnej výhode sa snažili pridať štvrtý gól P. Zuzin a neúnavný M. Novák, nepodarilo sa a prišiel trest, pretože hostia znovu ťažili z početnej výhody, keď sa ujala strela Šedivého od modrej – 3:3. Pribudlo nervozity, rozhodcovia vyvolali búrku nevôle na strane domácich pri posudzovaní sporných okamihov, ale nerozhodný stav už nedokázal meniť v riadnom hracom čase nik z oboch tímov. V predĺžení mali bližšie k víťazstvu Zvolenčania, po nevyužitej presilovke neuspel zoči – voči Habalovi Majdan ani Puliš, na opačnej strane to skúšal technicky dobre vybavený Nagy. Rozhodlo sa teda až v samostatných nájazdoch, v ktorých uspel dvakrát domáci kapitán Puliš a zabezpečil tak dva body.

HKM Zvolen – HC Košice 4:3 pp a sn (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 23. Šišovský (Mart. Ďaloga, L. Jurík), 39. Valenta (Majdan, M. Novák), 46. Majdan (M. Novák), 65. Puliš (rozh. sam. nájazd) – 34. Bicek (L. Nagy, Šedivý), 38. Milý (Šmach), 52. Šedivý (Suja), Rozhodovali: P. Jonák, J. Konc – Gajan, Gavalier. Vylúčenia na 2.min: 5:5. Vyššie tresty: 48. Habal (Košice) 10 min. za nešportové správanie – 63. D. Krejčí (Zvolen) 10+10 min. za nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1284.

Zvolen: Baroš – D. Krejčí, Hraško, M. Novák, Valenta, Plechanov, M. Ivan, Dubeň, Hataš – L. Novák, B. Mráz, Klhůfek – P. Zuzin, Puliš, Majdan – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – Žilka, Jakubík, S. Petráš

Košice: Habal - Deyl, Vašíček, Dudáš, Šedivý, L. Matejka, Šmach – Bicek, Suja, L. Nagy - T. Hričina, Boltun, J. Milý – T. Varga, T. Klíma, P. Bartoš - R. Hruška, Šoltés

Povedali po zápase
Milan Staš, tréner Zvolena: „Bol to zápas ako na hojdačke, plný zvratov. Vyhrávali sme, potom prehrávali, znovu vyhrávali a napokon remizovali. Chlapcom musím poďakovať za perfektný výkon. Vyhrali síce až po nájazdoch, ale Košice boli silným súperom, takže treba mojim zverencom vzdať poklonu. Doteraz sme boli prví v oslabeniach, žiaľ v tomto zápase nám nevyšli, inkasovali sme v nich dva góly. Hráči urobili mikrochybyčky, nevysunuli do priestoru, kde mali byť a súper to využil.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Som presvedčený o tom, že sme videli rýchle a bojovné stretnutie s dobrým nasadením na oboch stranách. Divákom sa muselo páčiť. Skončilo to napokon spravodlivou remízou. O výsledku rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých boli efektívnejší domáci hokejisti. V každom zápase musíme v oklieštenej zostave podať bojovný a disciplinovaný výkon, tak tomu bolo aj teraz.“

Radovan Puliš, kapitán Zvolena, autor rozhodujúceho nájazdu: „Bol to ťažký zápas, chceli sme vyhrať proti silnému súperovi, čo sa napokon podarilo až po nájazdoch. Veril som si na ne, som rád, že mi dal tréner šancu a nesklamal som v nich. Veľa šancí sme v tomto zápase nevyužili, škoda gólov v oslabení. Košice sú v presilovkách výborní, chýbalo nám trošku viac šťastia. Bojovali sme, hrali so srdcom, čo bolo tiež kľúčom k úspechu.“

Eduard Šedivý, autor stého gólu Košíc v tejto sezóne: „Diváci si prišli na svoje, škoda len, že rozhodcovia to pustili a nepískali fauly na oboch stranách. Malo to však aspoň náboj. Myslím si, že to bolo vyrovnané. Bolo tam mnoho tvrdých súbojov. Škoda, že sme nezvládli nájazdy.“

MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp

Martin 27. novembra (TASR) - Stredoslovenské derby prinieslo v 1. tretine len slabší hokej. Výrazne viac z hry mali domáci, ktori lepšie korčuľovali. Liptáci nestíhali, často faulovali a mali v úvodnej tretine 6 vylúčených. Martinčania však využili len jednu takúto výhodu, keď bol v 11. minúte úspesný Markovič a strelil prvý gól po návrate z pražskej Slavie. Ďalšie presilovky domáci prehajdákali, skoro vôbec nestrieľali a tých pár pokusov chytil pozorný Križan. Hostia sa takmer stále len bránili a martinskú bránku ohrozili iba v závere tretiny. V úvode 2. časti zápasu sa po strele Koyša vyznamenal Križan. V 24. minúte zase dobre zasiahol Dzubina po šanci Stehlíka. Hostia sa výrazne zlepšili a puk mali častejšie na svojich hokejkách. V 27. minúte sa po prihrávke Stehlíka ocitol Uhrík sám pred martinským brankárom a vyrovnal. V ďalšom priebehu sa síce útoky striedali na oboch stranách, do vedenia však išli hostia, keď druhý gól pridal veľmi dobre hrajúci Stehlík. V závere 2. tretiny sa presadili aj domáci, po výborne zahranej presilovke vyrovnal zblízka Galamboš.

V 41. minúte ohrozil Križana Korostin, v 47. minúte domácich podržal Dzubina po tutovke Števuliaka. Potom sa na ľade stále niečo dialo a bolo sa na čo pozerať. V 48. minúte stálo pri martinskom brankárovi šťastie, keď delovka Nádaždiho zazvonila na ľavej žrdke. V 54. minúte nevyužil dobrú príležitosť Michalčin, na druhej strane zase Rudolf Huna a v 57. minúte Kabáč stroskotal na Dzubinovi. V 60. minúte Markovič mieril len do dobre postaveného Križana, a tak sa v riadnom hracom čase nerozhodlo. V úvode predĺženia neprekonal Dzubinu dobre postavený Sukeľ. Rovnaký hráč mohol rozhodnúť aj v 36. minúte. O víťazstve hostí napokon rozhodol v 63. minúte Richard Huna a domáci si môžu spytovať svedomie za nevyužité presiloovky v 1 tretine.

MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 11. Markovič, 470. Galamboš (Salija, Pulli) - 27. Uhrík (Stehlík, Števuliak), 38. Stehlík (Róbert, Huna, Richard Huna), 63. Richard Huna (Uhrík). Rozhodovali: Lauff - Bogdaň a Jobbagy, vylúčení: 4:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2500 divákov.

MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Dvořák, Pacalaj, Salija, Pulli, Leško, Michalčin, Rusina – Korostin, Heizer, P. Koyš – Markovič, Galamboš, Surovka – R. Varga, Murček, Kadura - Poliaček, Jurášek, Dírer

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Šiška, Bobček, Makovský - Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Uhrík - Faith, Stümpel, Kabáč

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Prvá tretina nám vôbec nevyšla, z 5 presiloviek sme skórovali len raz. Do druhej tretiny sme vstúpili veľmi zle a odohrali sme asi najhoršiu tretinu v doterajšom priebehu Extraligy. Súper nás dostal pod tlak a zaslúžene vyhral. Chlapcom ku cti patrí, že aj v oklieštenej zostave bez 9 hráčov zabojovali a myslím, že sme si ten bod zaslúžili. Predĺženenie je vabank. Mohli sme dať gól my, dal ho však súper a bod navyše si zaslúžil."

Robert Spišák, tréner L. Mikuláša: "Do zápasu sme nevstúpili dobre. Doplácali sme na nedisciplinovanosť a mali sme šesť vylúčených. Našťastie sme inkasovali len jeden gól. V druhej tretine sa zmenil prístup hráčov, zlepšili sme sa vpredu aj vzadu a dokázali sme otočiť výsledok. Aj keď potom domáci vyrovnali, v tretej tretine sa o víťazovi nerozhodlo. V predĺžení sme boli šťastnejší a nakoniec aj o gól lepší a sme radi, že sme získali dva body."

Dukla Trenčín - HK Poprad 3:2

Stretnutie tabuľkových susedov odštartovali úspešnejšie hostia z Popradu, ktorí už po jeden a pol minúte po Troligovej strele z pravého kruhu otvorili gólové skóre. Domáci hráči sa pokúšali o rýchle vyrovnanie, Síkela sa ocitol v priaznivej situácii medzi kruhmi, ale radosť na trenčianskej strane sa nekonala. Počas presilovej hry minul odkrytú bránku Sojčík, naopak hostia využili z minima maximum. Fabian si od modrej našiel nepokrytého Zagrapana a ten bez akýchkoľvek problémov zvýšil popradské vedenie. Odpoveď zo strany Trenčanov prišla tentoraz okamžite. Počas hry v početnej výhode sa dostal puk na modrú čiaru k Bohunickému a ten prestrelil Šúreka. Začiatok strednej časti sprevádzala individuálna šanca Hendersona, na druhej strane domáci nahodili puk pred Šúreka a dorážkou vyrovnal Briestenský. Trenčania hrýzli a vsádzali na dravú hru, ale mohli to byť paradoxne "kamzíci", ktorí si mohli nakloniť skóre na svoju stranu. Dinda posunul puk nepokrytému Bondrovi, ten však netrafil puk podľa svojich predstáv. Rovnako neúspešný bol aj Hvila, ktorý to skúšal spoza brániaceho hráča.

O ďalší presný zásah v zápase sa postaral až Sýkora, ktorý si doslova vychutnal gól proti svojmu bývalému tímu. V eufórii však vyhodil svoju hokejku mimo ľadovej plochy, za čo si vyslúžil trest do konca stretnutia. V samom závere pohrozil sprava Kutejovi Mlynarovič, ale brankár bol v strehu. Popradčania sa museli v úvode záverečnej časti ešte brániť, avšak Šúrek bol v pozore a postaral sa aj o nebezpečnú strelu z hokejky Kozáka. "Kamzící" na dlhší čas obsadili útočné pásmo, po množstve prihrávok však chýbala výraznejšia strela, ktorá by mohla narobiť Kutejovi problémy. Na druhej strane sa natlačil dopredu Dlouhý, ale puk za Šúreka neprepasíroval. Zákrok zápasu predviedol v 55. minúte Fabian, ktorý sa hodil do trenčianskej strely, smerujúcej z pravej strany rovno do odkrytej bránky. O chvíľu mohol skórovať Hossa, ale puk zostal tentoraz uväznený pod hosťujúcim brankárom. Popradčania stavili pred koncom na power-play, ale prekonať Kuteja sa im nepodarilo.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 16. Bohunický (Sojčík), 23. Briestenský (Švec, Novák), 36. Sýkora (Drgoň) – 2. Troliga (Abramov, Dinda), 14. Zagrapan (Fabian, Henderson). Rozhodovali: V. Baluška, M. Novák – M. Orolin, T. Gegáň, vylúčení: 3:4, navyše: Sýkora (Trenčán) DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2107 divákov.

HK Dukla Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Šefčík – D. Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marc. Hossa, Bulík, J. Ručkay – Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

HK Poprad: Šúrek – Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, Brejčák, Dinda, Bagin, Ježek – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – Hvila, Mlynarovič, Kroták – Abramov, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, Rapáč

Josef Turek, tréner HK Dukla Trenčín: „Narazili na silný Poprad, ktorému sa v posledných zápasoch darí a má mnoho skúsených hráčov. Nezačali sme síce najhoršie, ale zbytočne sme inkasovali. Naopak sme ale dokázali vyrovnať a to nás ešte väčšmi naštartovalo. Tímovou hrou sme sa dostali do vedenia, rozviazali sme hráčom nohy a začína sa nám dariť. Súčasne veľmi dobre zachytal Kutej, musím ho naozaj pochváliť.“

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: „Úvod stretnutia sa nám vydaril, treba ale povedať, že Trenčania mali veľmi dobrý pohyb a boli nepríjemným súperom. Síce sme strelili dva góly, no po vlastných chybách sme aj inkasovali a bolo vyrovnané. Zápas bol vyrovnaný, no domáci mali na viac čo sa týka emócií, vložili do toho viac srdca a bojovnosti. My však ideme ďalej, sila nášmu tímu nechýba, musíme bojovať naďalej.“

HC Nové Zámky - HC'05 Banská Bystrica 3:2

Súboj posledného s prvým priniesol v prvej polovici úvodnej tretiny vyrovnaný hokej. V 6. minúte mali sériu sľubných príležitostí domáci, ale pokusy Bahenského a Cardwella zostali bez gólovej odozvy. Na druhej strane sa takmer dostal k dobrej šanci Lamper, domáci obrancovia mu však znemožnili zakončiť. Bezgólový stav trval iba do 12. minúty, keď nedôraznosť domácej obrany využil Surový. Skóre sa opäť menilo o 3 minúty, keď krásnu akciu Banskobystričanov zakončil gólovým bekhendom reprezentačný obranca Michal Sersen. Ďalší gól hostí mohol pridať Tománek, ale jeho zakončenie domáci brankár kryl. Hostia však získali početnú výhodu. V nej rozohrali niekoľko pekných akcií, ani jednu sa im však nepodarilo dotiahnuť do gólového konca. Už po necelých 2 minútach druhého polčasu mal veľkú príležitosť hosťujúci Hickmott, ale nedokázal pohotovo zakončiť. Na druhej strane mohol udrieť spomedzi kruhov Brabenec, jeho pokus bol však neúspešný.

V polovici zápasu sa pekne preštrikoval poza Lundströmovu bránu Surový, ale nezakončil. V 36. minúte vypukol na novozámockom štadióne ošiaľ, keď sa presadil Brabenec tečom Drtinovej tvrdej strely od modrej. Dve minúty pred koncom druhej tretiny predviedol vynikajúci zákrok Lundström a znemožnil tak Banskobystričanom získať znova dvojgólové vedenie. Hneď v úvode tretej tretiny sa ocitol vo výbornej príležitosti domáci Bahenský, nič z nej však nevyťažil. Na druhej strane hostia nevedeli poslať puk do odkrytej svätyne domácich. Tí mohli vyrovnať vďaka Hudecovi, ale novozámocký kapitán zaváhanie bystrickej obrany nepotrestal. Stav sa nezmenil ani po Bahenského bekhendovom zakončení v 49. minúte. Vo veľkej príležitosti sa ocitla domáca dvojica Bahenký – Saarinen, ani jeden z nich však výbornú Brabencovu prihrávku cez celé útočné pásmo neusmernil. Domáci zvýšili obrátky, ale ani Brabenec zoči-voči Bacashihuovi neuspel. Podarilo sa to až o niekoľko sekúnd neskôr Cardwellovi, ktorý tak v presilovke vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Strhnúť vedenie na stranu domácich mohol Drtina, v dobrej pozícii však minul bránu hostí a duel tak dospel do predĺženia. V predĺžení mali viacej príležitostí domáci, ktorí ho odštartovali presilovou hrou. Napriek tomu sa im túto výhodu nepodarilo zužikovať. Podarilo sa až pri hre 4:4, keď sa presadil obranca Drtina.

HC Nové Zámky - HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 36. Brabenec (Drtina, Cardwell), 51. Cardwell, 63. Drtina (Brabenec) - 12. Surový (Buc), 15. Sersen (Tománek, Sarault). Rozhodovali: Kubuš, Konc, Návratek, Vyšný, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Ivan Černý, HC Nové Zámky: "Tú prvú tretinu sme nezahrali veľmi dobre. Súper nám v nej odskočil na dva góly, bol jasne lepší. Aj keď sme bojovali, súper bol lepší. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že sa musíme vrátiť do zápasu a streliť kontaktný gól, čo sa nám v druhej tretine aj podarilo. V tretej tretine sme to ubojovali a vyhrali zápas po predĺžení. Dnes to bol pre nás náročný zápas, vieme, v akej situácii sa nachádzame. Mali sme veľmi silného súpera, preto sme veľmi radi, že sa nám podarilo bodovať."

Vladimír Országh, HC 05 Banská Bystrica: "Samozrejme, my nemôžeme byť spokojní s tým, ako tento zápas pre nás dopadol. Mali sme dobrý začiatok, po prvej tretine sme viedli 2:0. V druhej tretine, hlavne v jej prvej časti, sme mali niekoľko tutových príležitostí, ktoré sme trestuhodne zahodili naším nedôrazom v zakončení. Súper znížil kontaktným gólom v presilovke. Vycítil šancu, že môže dačo uhrať, zvýšil aktivitu. Myslím, že od polovice zápasu sa hra vyrovnala. Aj keď sme potom ešte mali nejaké príležitosti, myslím, že súper bol ďaleko hladnejší po víťazstve ako sme boli my a aj preto dnes odchádzame s jedným bodom."

MsHK Žilina - HK Nitra 4:2

Prvá tretina priniesla iba priemerný hokej. O niečo lepšie začali hostia, ktorí mali k dispozícii dve presilovky, ale počas tej druhej fauloval Mezei a v 7. min. dostal aj desaťminútový trest. Hostia tak mali k dispozícii iba päť bekov, ale napriek tomu boli v úvodných desiatich minútach aktívnejší. Taktovku potom prevzali "vlci", ktorí sa viackrát pokúsili ohroziť Valenta. Ich strely, poväčšine z diaľky, však nenarobili nitrianskemu brankárovi väčšie problémy. Až v 16. minúte sa v dobrej pozícii ocitol pred Valentom Konečný, zakončil však iba do brankára. V druhej časti sa spočiatku hralo podľa prvotretinových nôt, ale potom Žilinčania za 69 sekúnd dvoma gólmi prekvapili hostí. Najskôr v 25. min. zakončil vynikajúcu kombináciu tretieho útoku Stupka strelou do úplne odkrytej brány a v 26. min. Hovorka prepálil tvrdou strelou príklepom Valenta. Nitrania sa v polovici stretnutia mohli priblížiť Žiline, ale presilovku zahrali slabo a domáci sa v pohode ubránili. Hostia však predsa len znížili, keď v 35. min. prestrelil Milam delovkou od modrej Tomeka.

Hráči úradujúceho majstra do súpera dobiedzali a snažili sa vyrovnať, ale boli to domáci, ktorí pridali ďalší gól. V 39. min. to najskôr nevyšlo Stupkovi, ktorý nestihol presnejšie zakončiť a Valent mu šancu chytil, ale po buly sa dostal k puku Jurík a na jeho pokus spomedzi kruhov už nemal Valent nárok. Nitrania sa snažili od úvodu tretej časti vymazať dvojgólový náskok Žilinčanov, ale dobre hrajúci domáci a pozorne chytajúci Tomek boli zásadne proti. Majster sa v polovici tretiny dostal k presilovke a nakoniec ju aj využil, keď po sérii striel a dorážok nakoniec uspel v 51. min. pri ľavej žrdi zakončujúci Štefanka. "Vlci" sa mohli opäť gólovo od súpera odpútať o minútu neskôr, Hovorkovu dobrú strelu však Valent zneškodnil. Silnejúci tlak hostí ustal v 54. minúte, keď Slovák oslabil svoj tím a Nitre tak nezostalo veľa času na vyrovnanie. Domáci im navyše umnou hrou nedovoľovali siahnuť k hre bez brankára. A keď sa k nej hostia nakoniec odhodlali, 23 sekúnd pred koncom inkasovali do prázdnej brány rozhodujúci úder z hokejky Handlovského.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 25. Stupka (Holovič, Konečný), 26. Hovorka (Handlovský, P. Mikuš), 39. J. Jurík (Švihálek, Húževka), 60. Handlovský (Hovorka) – 35. Milam (Krištof, Ordzovenský), 51. Štefanka (Krištof, Mezei). Rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Valo, vylúčení: 4:3, navyše: Mezei a L. Paukovček 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 989 divákov.

MsHK Žilina: Tomek – P. Mikuš, Den. Rehák, D. Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, E. Švec - J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Matis, Ondruš, Gmitter.

HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Pupák, P. König – H. Ručkay, M. Slovák, Blackwater – Štefanka, Krištof, Bene – Macík, L. Paukovček, Bajtek - Chalupa, Ondrušek, Piačka.