Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -2°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.04.2019 13:15 Environetky
Tesco sa púšťa do vlastnej recyklácie plastových obalov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.04.2019 13:15 Environetky

Tesco sa púšťa do vlastnej recyklácie plastových obalovRecyklovať niektoré druhy plastových obalov je problém, preto končia v zmiešanom odpade. Tesco sa však rozhodlo otestovať nový spôsob.


Aj vy ste sa už pri vynášaní smetí zamysleli nad tým, koľko odpadu vyprodukujete aj napriek tomu, že sa aspoň ako-tak snažíte byť šetrný? A to ste len vy, jeden človek, jedna rodina v jednom malom meste na nenápadnom Slovensku. Ako to musí vyzerať v globálnom meradle? Hrôzostrašne. Problémom je to, že napriek veľkej osvete a mnohým iniciatívam je eliminácia obalových materiálov ešte len „v plienkach“, a tak aj štandardný nákup bežného človeka znamená množstvo ťažko recyklovateľného plastového materiálu...

 

 

Prečo sa nedajú recyklovať všetky plasty? Problém je v tom, že množstvo obalových materiálov má špecifické zloženie, ktoré nie je možné opätovne „rozložiť“ a použiť znova. Okrem toho, na to, aby plast bolo možné bez problému recyklovať, musí byť čistý. A to sa nie vždy dá dosiahnuť, pretože by sme museli dôkladne umývať a odmasťovať aj obaly z čipsov a iných potravín, čo tiež nie je práve najšetrnejšie.

 

Tesco sa však chce teraz pokúsiť o revolúciu. Spojilo sa s recyklačnou spoločnosťou Recycling Technologies a na testovacích prevádzkach zavádzajú novú metódu. V predajniach v Bristole a Swindone sa objavia kontajnery, kam budú tieto problematické plasty môcť zákazníci priniesť. Tesco sa následne postará o ich správnu recykláciu, ktorá prebehne novou metódou. Tá z týchto materiálov vytvorí akýsi olej nazývaný Plaxx a z neho bude následne možné vyrábať nové obaly.  

 

 

Pokiaľ sa tento systém Tescu osvedčí, objavia sa podobné kontajnery v predajniach po celej Veľkej Británii a následne zrejme aj v ďalších krajinách.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok