Švajčiari neprehrali ani dnes, zdolali aj Bielorusov

NETKY.SK • 14 Máj 2013, 15:46 • 2 min

ŠTOKHOLM 14. mája (SITA) - Hokejisti Švajčiarska zvládli aj svoj siedmy zápas na 77. majstrovstvách sveta, keď v utorok zdolali výber Bieloruska 4:1 a do štvrtkového štvrťfinále postúpili z prvého miesta v štokholmskej základnej skupine.

Reprezentanti krajiny "helvétskeho kríža" začali dobre a už v 73. sekunde otvoril skóre duelu Josi. Švajčiari boli strelecky aktívni, ale brankára Belinského dlho nedokázali prekonať. V úvode tretej dvadsaťminútovky "udreli" Bielorusi, puk za gólmana Berru dostal Kovyršin a začínalo sa odznova. Misky váh na stranu švajčiarskeho mužstva naklonil v 51. min Bieber a vzápätí pridal gólovú poistku Walker. Definitívnu podobu výsledku dal v power-play 58 sekúnd pred treťou sirénou opäť Walker.

V štokholmskej skupine je isté už trio postupujúcich do štvrťfinále, okrem Švajčiarska aj Kanada a domáce Švédsko. O posledné miesto vo vyraďovacej fáze zabojujú v priamom súboji Nórsko a Česko.

Výsledok - utorok:
Bielorusko - Švajčiarsko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Góly: 42. Kovyršin (Andriuščenko, Šinkevič) - 2. Josi, 51. Bieber (Josi), 54. Walker (Bieber), 60. Walker
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Vinnerborg (Švéd.) - VALACH (SR), Woodworth (USA), 2206 divákov

Tabuľka (Štokholm):
1. Švajčiarsko 7 6 1 0 0 29:10 20 - istý postup do štvrťfinále
2. Kanada 7 5 1 1 0 25:10 18 - istý postup do štvrťfinále
3. Švédsko 6 4 0 0 2 13:9 12 - istý postup do štvrťfinále
4. Nórsko 6 3 0 0 3 12:19 9
---------------------------------------------------------------------------------------
5. Česko 6 2 1 0 3 12:12 8
6. Dánsko 6 1 1 1 3 11:16 6
7. Bielorusko 7 1 0 0 6 10:21 3
8. Slovinsko 7 0 0 2 5 12:27 2 - zostup do A-skupiny I. divízie

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.