Španieli prehrali v príprave s Nemeckom 0:1, Müller sa zranil

NETKY.SK • 18 November 2014, 22:56 • 2 min

VIGO - Španielski futbaloví reprezentanti, ktorí sú súperom Slovenska v kvalifikácii EURO 2016, prehrali v prípravnom zápase vo Vigu s Nemeckom 0:1. O triumfe úradujúcich svetových šampiónov rozhodol v 89. minúte strelou z diaľky stredopoliar Realu Madrid Tony Kroos. V atraktívnom súboji dvoch posledných majstrov sveta v hustom daždi nastúpili oba tímy bez viacerých opôr.

V španielskom útoku dostal príležitosť Nolito, ktorý štadión Balaidos dôverne pozná z pôsobenia v Celte Vigo. Nemcom chýbali Jerome Boateng, Manuel Neuer, Mats Hummels, Marco Reus, Andreas Schürrle a Bastian Schweinsteiger, v 23. minúte musel ísť pre zranenie dolu z ihriska Thomas Müller.

V prvom polčase spálil najväčšiu šancu Mario Götze, ktorého strelu Iker Casillas reflexívne vyrazil. V druhom dejstve si Španieli vytvorili tlak, no nepodarilo sa im streliť gól. Po Nolitovej strele k žrdi z priameho kopu sa vyznamenal Ron-Robert Zieler, ktorý si poradil aj s pokusom striedajúceho Pedra Rodrigueza. V závere udrelo na druhej strane, keď Kroos strelou z diaľky zaskočil náhradného brankára Casillu.