Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
ilustračné foto
ilustračné foto
11.12.2020 10:42 Domov
Sociálne znevýhodnené deti nebudú potrebovať test na COVID19
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.12.2020 10:42 Domov

Sociálne znevýhodnené deti nebudú potrebovať test na COVID19BRATISLAVA - Úrad verejného zdravotníctva v novej vyhláške myslel i na deti zo sociálne slabších rodín.


Hlavný hygienik SR Ján Mikas a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ)pripravili novú vyhlášku týkajúcu sa škôl.


Zmeny sa dotknú najmä žiakov zo sociálne znevýhodnených skupín. Deti, ktoré pochádzajú z takýchto rodín, sa nebudú musieť v školskom zariadení preukazovať testom.  


Sociálne znevýhodnené deti sa do škôl vrátili 16. novembra 2020. Dôvodom ich návratu do školských lavíc bolo najmä to, že takýto žiaci často nemajú zabezpečené základné životné podmienky.

 

Preto nie je pre nich možné, aby mali k dispozícii počítač alebo tablet, potrebný  na vzdelávanie sa v dištančnej forme. Podľa štatistík, sa po prvej vlne koronavírusu ukázalo, že až 52 000 detí, nemalo zabezpečený prístup ku vzdelávaniu. 

 

 Žiaci základných a stredných škôl zo sociálne znevýhodneného prostredia, sa tak budú môcť opäť zúčastniť na prezenčnom vyučovaní . Deti sa majú učiť v malých skupinách vytvorených z najviac piatich žiakov a jedného učiteľa. Aj pre pedagógov týchto detí platí, že negatívny výsledok testu na koronavírus nebudú potrebovať. 

 

Čítajte tiež: Termín zimných prázdnin pre školákov je ohlásený


Rovnakú výnimku ďalej dostanú aj žiaci a zamestnanci základných škôl so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, stredných špeciálnych škôl, odborných učilíšť a praktických škôl.


"Pri vydávaní novej vyhlášky boli zohľadnené opodstatnené požiadavky z praxe," uviedla hovorkyňa ÚVZ Dáša Račková. Všetky zmeny platia od piatka 11. decembra. 


Pre ostatných žiakov piateho až deviateho ročníka základných škôl a stredných škôl a ich vyučujúcich, platí aj naďalej povinnosť preukázať sa  pred vstupom do vnútorných aj vonkajších priestorov školy, negatívnym výsledkom antigénového či RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Výsledok by nemal byť starší ako 14 dní. Doteraz to bolo sedem dní.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Ida Železníková

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok