Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava: Prezident SZĽH Igor Nemeček, maskot MS 2019 Goooly a projektový manažér MS 2019 Miroslav Valíček
Zľava: Prezident SZĽH Igor Nemeček, maskot MS 2019 Goooly a projektový manažér MS 2019 Miroslav Valíček
13.05.2015 14:17 Šport
Slovensko by od piatka malo byť organizátorom MS 2019
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.05.2015 14:17 Šport

Slovensko by od piatka malo byť organizátorom MS 2019PRAHA - Slovensko by malo už v piatok 15. mája získať na kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Prahe právo organizovať majstrovstvá sveta 2019.


Dejiskami by mali byť Bratislava a Košice. Slovensko je jediným kandidátom na usporiadanie šampionátu, piatkové hlasovanie delegátov by malo byť len formálnym potvrdením pridelenia podujatia. V ére samostatnosti hostili Bratislava a Košice už turnaj v roku 2011.

 

"Po roku príprav a dolaďovaní rôznych vecí nás čaká finále. Všetci sa tešíme na záverečné rozuzlenie našich snáh v Prahe. Nebude to iba formalita, verím však, že pre slovenského fanúšika a náš hokej všetko dobre dopadne a v roku 2019 budú MS na Slovensku," uviedol projektový manažér kandidatúry Miroslav Valíček. 

 

Na štvrtok si slovenská strana pripravila pre delegátov kongresu IIHF 20-minútovú prezentáciu, ktorá sa bude skladať z dvoch častí. Prvá bude videoprezentácia o Slovensku, halách a atmosfére. Druhá bude o technických detailoch a rôznych špecifikáciách, pod palcom ju bude mať Barbara Heribanová. "Prvá časť bude o emóciách, druhá technická. Delegáti majú v sebe určite atmosféru z posledných dní z Ostravy, slovenský fanúšik nám robí skvelé meno. Verím, že všetko dopadne tak, ako očakávame," dopĺňa Miroslav Valíček. 

 

O definitívnom pridelení MS 2019 bude hlasovať 127 delegátov kongresu IIHF. K dispozícii budú mať aj správu eventovej komisie IIHF, ktorá je pre Slovensko veľmi pozitívna. "Náš projekt zhodnotili ako vydarený. Vieme o slabých miestach, máme však štyri roky čas doladiť ich a stopercentne sa pripraviť," upozornil Valíček. 

 

Slovensku pomáha pri kandidatúre aj ohlas z roku 2011, so šampionátom bola vtedy veľká spokojnosť. Niektoré časti vtedajšieho projektu sa museli na základe odporúčaní pozmeniť či dopracovať. Ak v piatok na kongrese IIHF schvália kandidatúru SR, v ďalších týždňoch sa podpíše zmluva o organizovaní MS. 

 

Už dlhšie je známe, že ak budú MS 2019 na Slovensku, maskotom sa opäť stane Goooly, ktorý mal úspešnú premiéru v roku 2011. Už v septembri 2014 na polročnom kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Tenerife na Kanárskych ostrovoch predstavili zástupcovia SZĽH motto šampionátu: "Slovak Republic, Hockey Republic, play again", čiže "Slovenská republika, hokejová republika, hrá opäť". Podobné heslo mal aj prvý šampionát na Slovensku v ére samostatnosti. Zástupcovia SZĽH už predstavili aj logo MS 2019, ktoré vybrali spomedzi 120 zaslaných návrhov. Navrhol ho Michal Krajči a nesie základné atribúty šablóny IIHF doplnené o mapu Slovenska, hokejku vo farbách vlajky SR a so štátnym znakom. Na logu je momentálne ešte aj názov kandidát, po pridelení šampionátu zmizne. 

 

Slovenská strana pred definitívnym rozhodnutím musela splniť aj všetky podmienky IIHF. V závere roka 2014 odovzdali Slováci kompletnú technickú dokumentáciu k šampionátu, ktorá obsahovala zámer, organizačnú štruktúru, podporu subjektov na úrovni štátu, ministerstiev, územných celkov a hosťujúcich miest Bratislavy a Košíc. V marci bola pod Tatrami komisia IIHF a následne sa uskutočnilo prezentačné stretnutie v centrále IIHF v Zürichu. Pôvodne sa o MS 2019 uchádzalo aj Švajčiarsko, ale neskôr upriamilo svoju pozornosť na rok 2020. 

 

Bratislava ešte vo federálnych časoch organizovala šampionáty s českými mestami v rokoch 1959 a 1992. Slováci chcú, aby sa o MS 2019 hovorilo ako o ešte vydarenejších než v roku 2011, ktoré mali obrovský úspech. 

 

V súčasnosti už sú známe dejiská šampionátov do roku 2018. O rok budú hostiť svetovú hokejovú elitu v ruských mestách Moskva a Petrohrad, v roku 2017 v nemeckom Kolíne nad Rýnom a francúzskom Paríži. Máj 2018 privedie najlepšie reprezentačné výbery do dánskych miest Kodaň a Herning. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
BANNER_13_REPLACE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok