EKL: Mourinhov Rím inkasoval 6 gólov od nórskeho tímu!

NETKY.SK • 22 Október 2021, 08:35 • 2 min

Bodø – Prekvapivý výsledok sa zrodil v nórskom meste Bodø, kde domáci tím zdolal favorita As Rím "tenisovým výsledkom" 6:1. Ďalšia rana pre Spurs, v zápase s holandským Vitesse prehrali 1:0.

Prvýkrát v Mourinhovej kariére!

Rimania doposiaľ podávali v EKL dobré výsledky. No Bodø je známe svojim ofenzívnym futbalom a veľmi talentovanými hráčmi. Posledné roky Bodø dominuje v nórskej lige a minulý rok v kvalifikácii pozoruhodne potrápili aj Milánske AC

Vo štvrtkovom zápase privítali na domácej pôde dobre hrajúci Mourinhov Rím, ten cez víkend smolne prehral na štadióne v Turíne s Juventusom

Bodø malo dobrý začiatok a už po 20. minútach a góloch Berga a Botheima viedli 2:0. V 28. minúte Rím aspoň čiastočne odpovedal, keď sa presadil krídelník Carles Peréz.

Ďalšie góly nastrieľalo už iba Bodø, v 52. minúte pridal svoj druhý gól Botheim. V 71. minúte zvýšil na 4:1 Solbakken, 5. gól pridal Pellegrino a na priepastných 6:1 uzavrel druhým gólom v zápase Solbakken

Potupná prehra Rímu bola ešte horšou pre portugalského kormidelníka Josého Mourinha. The special one vo svojej dlhej 1008. zápasovej trénerskej kariére nikdy neinkasoval 6-krát. Pre trénera, ktorý je známy svojou vynikajúcou defenzívnou hrou, je takáto prehra naozaj katastrofálna.

Tottenham si v Holandsku formu nezlepšil

Holandský tím Vitesse, ktorý bol dlhodobo známy ako "b-čko Chelsea" si na domácej pôde poradil s favorizovaným Tottenhamom

Za Vitesse odohral celý zápas aj slovenský stredopoliar Matúš Bero, ktorý dostal v 13. minúte žltú kartu.

O rozhodujúci gól zápasu sa postaral krajný záložník Maximilian Wittek a Spurs sa tak po 3 zápasoch nachádzajú na nepostupovom 3. mieste.