Škantárovci si odnášajú z MS vo vodnom slalome bronz, Dukátová štvrtá

NETKY.SK • 15 September 2013, 13:49 • 2 min

PRAHA - K bronzu mala veľmi blízko kajakárka Jana Dukátová a až dodatočná penalizácia spôsobila, že klesla na 4. priečku. Elene Kaliskej sa darilo menej a obsadila vo finále až 9. miesto.

Slovenská výprava rozšírila na MS v pražskej Troji medailovú bilanciu o ďalší cenný kov. Postarali sa oň bronzoví deblisti Ladislav a Peter Škantárovci, od zlatých Britov Florenceho - Hounslowa ich delilo 1,53 sekundy a od druhých Čechov Volfa - Štěpánka 1,49 s. Škantárovci si čistou jazdou zopakovali bronzový stupienok z predchádzajúceho šampionátu v Čunove'2011 a ovenčili sa treťou individuálnou medailou v histórii MS, keď ešte v Seu d'Urgell'2009 boli strieborní.

Finálové výsledky: 1. Emilie Ferová 115,74 (4), 2. Nouria Newmanová (obe Fr.) 117,94 (6), 3. Jasnom Schornbergová (Nem.) 118,99 (4), 4. Jana Dukátová 119,95 (6), ...9. Elena Kaliská (obe SR) 134,57 (8)
C2: 1. David Florence - Richard Hounslow (V. Brit.) 114,10 (0), 2. Jaroslav Volf - Ondřej Stěpánek (ČR) 114,14 (2), 3. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 115,63 (0)