Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. feb. 2019Jaromír
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Parlamentné zhromaždenie OBSE
Parlamentné zhromaždenie OBSE
11.07.2018 19:33 Zahraničie
Rusko odmieta tolerovať narušovanie pravidiel v OBSE
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.07.2018 19:33 Zahraničie

Rusko odmieta tolerovať narušovanie pravidiel v OBSEBERLÍN - Ruská delegácia opustila miestnosť Parlamentného zhromaždenia OBSE kvôli porušeniu pravidiel pri hlasovaní za proti-ruskú rezolúciu, uviedol vedúci delegácie, podpredseda Štátnej dumy Peter Tolstoj.


"Ruská delegácia sa domnieva, že absencia niektorých poslancov na zasadnutí OBSE, autorov a spoluautorov rezolúcie, ktorá je namierená proti našej krajine, nebola riadne zdokumentovaná, ako to požadujú predpisy," povedal Tolstoj. 

 

Podľa člena delegácie a vedúceho Výboru Štátnej dumy pre medzinárodnú politiku, Leonida Slutského bol tento krok logický. Zdôraznil, že protesty budú pokračovať, pokiaľ sa porušovanie pravidiel nezastaví.

"My aj napriek tomu budeme pokračovať v našej práci... Chcel by som poznamenať, že rozruch okolo Ruska v OBSE výrazne klesol aj napriek spomínanej rezolúcii. Už to nie je masový antagonizmus, ktorý sme cítili ešte pred rokom.... Avšak nikomu nedovolíme prekročiť kritickú hranicu, " poznamenal Slutský.

 

Ďalším členom ruskej delegácie,Vladimírom Džabarovým bola situácia opísaná ako politické podvádzanie. Podľa neho predseda Parlamentného zhromaždenia OBSE, Gigi Tsereteli, sa pri každej príležitosti konzultoval s ukrajinskou delegáciou. Džabarov tiež nevylúčil stiahnutie Ruska z PA OBSE. 

 

"My sa jednoducho nemôžeme podieľať na takejto politickej fraške. Je potrebné podniknúť kroky na revíziu charakteru všetkých prijatých dokumentov a predpisov zasadnutia," povedal poslanec Štátnej dumy, Nikolaj Ryžák.reklama


Zdroj: netky KZ

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok