Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.06.2019 08:37 Zahraničie
Rusko a NATO si v Baltskom mori zmerali sily
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2019 08:37 Zahraničie

Rusko a NATO si v Baltskom mori zmerali silyNámorníctvo Spojených štátov a NATO nacvičujú blokádu Kaliningradského regiónu, útok na vojenské základne a objekty Baltskej flotily Ruskej federácie. Rusko sa aktívne zapojilo do „hry“.


Bojové lietadlá a lode Spojených štátov a NATO počas manévrov v Baltskom mori narazili na neviditeľnú a neprekonateľnú stenu. Podľa Národného centra pre obranné riadenie Ruskej federácie sa cvičenia integrovaných námorných síl NATO BALTOPS 2019, za účasti 16 členských krajín Aliancie, konajú pod prísnou kontrolou Baltskej flotily Ruska.

 

Taktické pozadie BALTOPS 2019 je dynamické a rozmanité: nacvičujú sa útočné a obranné operácie, odpor proti ponorkám, radarové sledovanie, kontroly vzdušného a námorného priestoru. Naplánované sú aj bojové streľby. Na mori pôsobí 8 600 vojakov aliancie, 40 lietadiel a asi 50 vojnových lodí a ponoriek námorných síl Belgicka, Spojeného kráľovstva, Nemecka, Dánska, Španielska, Litvy, Lotyšska, Nórska, Holandska, Poľska, Portugalska, Rumunska, USA, Turecka, Francúzska a Estónska. Prezentovali sa aj zástupcovia fínskeho a švédskeho námorníctva.

 

Americké námorníctvo a NATO precvičujú blokádu Kaliningradskej oblasti, úder na vojenské základné a objekty Baltskej flotily Ruska, vrátane námorného pristátia na pobreží. Aktívna fáza manévrov začala 10. júna.

 

Jednotky Pobaltskej flotily a Západného vojenského okruhu Ruska dostali možnosť monitorovať rádioelektronickú situáciu, identifikovať ohrozenie bezpečnosti navigácie, vypracovať skutočné scenáre elektronického boja v rozsiahlej oblasti východnej a severnej Európy. Automobilové navigátory v centre Moskvy 15. júna ukázali, že sú na letisku Šeremetévo. Súčasne došlo k dvojhodinovému zlyhaniu v registračnom systéme letiska Vnukovo. Ak je to technologická „ozvena“ BALTOPS 2019, potom rakety USA a NATO nikdy nedosiahnu ciele v Rusku.

 

Riadiace centrum Iskander Pobaltskej flotily sa 16. júna tajne presunulo do pozície a vykonalo podmienené raketové výstrely na letiská, raketové komplexy a veliteľské body údajného nepriateľa.

 

Za týždeň bolo v blízkosti Kaliningradskej oblasti zaznamenaných 29 lietajúcich zdrojov NATO a „spojencov“, ktoré sa snažili skenovať ruský systém protivzdušnej obrany. Na zásah bolo vznesených 10 bojovníkov z pohotovostných síl Vzdušných a vesmírnych síl Ruskej federácie.

 

Okrem bojovníkov Vzdušných a vesmírnych síl, sú vzdušné hranice Kaliningradského regiónu spoľahlivo strážené niekoľkými divíziami ZRS S-400, radarovým systémom Voronezh, ktorý oznamuje začiatok raketového útoku vo vzdialenosti 4 000 kilometrov a tajný elektronický bojový komplex Samarkand, ktorý je schopný paralyzovať systémy velenia a riadenia NATO na vzdialenosť stoviek kilometrov.

 

Ozbrojené sily Západného vojenského okruhu Ruskej federácie sú plne pripravené na akékoľvek provokácie zo strany NATO a „spojencov“. Napríklad 10. júna k hraniciam Ruska sa priblížili lietadlá elektronického prieskumu amerického letectva RC135 a švédskeho letectva Gulfstream IV. A tak vzlietol ruský stíhač Su-27 a sprevádzal „partnerov“, aby zabránil porušovaniu štátnej hranice.            

            reklama


reklama


Zdroj: RIA.ru/netky NR

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok