Roland Garros: Hantuchová opäť nestačila na Jankovičovú

NETKY.SK • 29 Máj 2013, 17:06 • 2 min

PARÍŽ - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Španielka Anabel Medinová-Garriguesová nasadené ako šestnáste prehrali v stredajšom stretnutí 1. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (21. mája - 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) so Srbkou Jelenou Jankovičovou a Chorvátkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou za 139 minút 4:6, 6:3, 2:6.

Zdolané vyrovnali v prvom sete z 1:4 na 4:4, napokon však ťahali za kratší koniec, keď v desiatom geme prišla o servis Španielka. V druhom sete stratila Jankovičová dvakrát svoje podanie (raz Lučičová-Baroniová a raz Hantuchová), v prvom prípade to bolo zo 40:0. Slovenka si neudržala servis v otváracej hre rozhodujúceho setu, súperky tento únik potvrdili na 2:0 a neskôr od skóre 2:1 zvýšili na 5:1. K postupu ich odservovala Srbka.

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová v utorok v 1. kole dvojhry podľahla niekdajšej jednotke svetového rebríčka WTA Jankovičovej 4:6, 6:7 (7), v druhom dejstve pritom viedla 5:0 na gemy a mala dovedna 6 setbalov v troch jednotlivých hrách.

Štvorhra žien - 1. kolo:
Jelena Jankovičová, Mirjana Lučičová-Baroniová (Srb./Chor.) - Daniela Hantuchová, Anabel Medinová-Garriguesová (SR/Šp.-16) 6:4, 3:6, 6:2 za 139 minút (52, 46, 41)