Reportáž: Vypredané Tehelné pole gólovo pokrstil Šporar! Slovan v derby zápase zdolal Trnavu

NETKY.SK • 3 Marec 2019, 23:6 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili nad hráčmi FC Spartak Trnava 2:0 v nedeľňajšom zápase 21. kola slovenskej najvyššej súťaže Fortuna ligy 2018/19. Zverenci trénera Martina Ševelu triumfovali vďaka dvom gólom slovinského kanoniera Andraža Šporara, ktorý sa presadil v 50. a 86 minúte zvnútra pokutového územia a v aktuálnej sezóne má na konte už devätnásť presných zásahov.

Otvoriť časovú os

Na derby odvekých rivalov bolo na "novom" Tehelnom poli zvedavých 22 500 divákov, čo je nový rekord návštevnosti na dueli slovenskej najvyššej súťaže.

V úvodnom polčase mali podľa očakávania loptu častejšie na kopačkách domáci futbalisti, ale ťažko sa presadzovali v koncovke. Trnavčania vsádzali na konsolidovanú defenzívu a v 15. min sa osmelili, keď Kire Markoski pohrozil strelou spoza pokutového územia. O päť minút neskôr sa dostali do šance hráči Slovana. Z druhej vlny prudko vypálil Marin Ljubičič, ktorého delovku Dobrivoj Rusov len vyrazil. V závere prvého dejstva mali "belasí ešte jednu príležitosť na zmenu bezgólového stavu, zakončenie Aleksandara Čavriča opäť zneškodnil pozorný Rusov.

Premiérový gól na "novom" Tehelnom poli videli zaplnené tribúny až po zmene strán. Mohova zblokovaná strela našla v šestnástke voľného Andraža Šporara a ten v 50. min napol sieť. Od tohto momentu futbalisti Slovana kontrolovali hru a vytvárali si ďalšie možnosti. V 61. min musel zasahovať na bránkovej čiare trnavský obranca Tomáš Košút a onedlho v obrovskej šanci zaváhal Moha, ktorý zblízka nenamieril presne. V 72. min mohol vyrovnať David Depetris, jeho hlavička však skončila na bočnej sieti. V závere Spartak musel otvoriť hru a doplatil na to v 86. min, keď defenzíva úradujúceho šampióna zabudla na Šporara a Slovinec druhýkrát v zápase prekonal Rusova.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 21. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)
Góly: 50. a 86. Šporar, ŽK: 58. Moha - 25. Dudl, 46. K. Yilmaz, 52. Grendel, 58. Abena, 60. Turňa, rozhodovali: Chmura - Benko, Bobko, 22 500 divákov
Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, De Kamps (76. D. Strelec) - Čavrič, Holman (83. Guzmics), Moha (90.+ Dražič) - Šporar
Trnava: Rusov - Turňa, Abena, Košút, Čonka - Markoski (86. Ashiru), Janečka, Grendel, Dudl (76. Miesenböck) - K. Yilmaz - Depetris

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 po nedeľňajšom zápase 21. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 21 17 4 0 51:17 55
2. FC DAC 1904 Dunajská Streda 21 12 5 4 40:26 41
3. MŠK Žilina 21 12 5 4 37:23 41
4. MFK Ružomberok 21 9 8 4 34:20 35
5. MFK Zemplín Michalovce 21 8 5 8 25:31 29
6. ŠKF iClinic Sereď 21 8 4 9 24:28 28