Halák prvou hviezdou zápasu, Tatar pri troch góloch Cans

NETKY.SK • 17 Január 2020, 8:56 • 2 min

USA/KANADA - Tomáš Tatar pri bol prí nočnom víťazstve Canadiens pri všetkom podstatnom, čo sa odohralo na ľade. Jaroslav Halák je zase pre Boston plnohodnotná náhrada, pokiaľ jednotka tímu Rask nemôže chytať. Rovnako tomu bolo aj dnes v noci.

Fantastický Halák

Výborný zápas odchytal Jaroslav Halák, ktorý 29 zákrokmi priviedol Boston k triumfu nad Pittsburghom 4:1. Halák mal úspešnosť zásahov 96,7% a stal sa prvou hviezdou. Slovenský gólman zaujal najmä sekvenciou piatich zákrokov v posledných deviatich sekundách druhej tretiny, keď vychytal až troch hráčov Pittsburghu. Dvojica Rust - Aston-Reese sa na neho dokonca rútila osamotená v brejku. Túto parádu predviedol 34-ročný ružinovský odchovanec za stavu 2:1 pre svoj tím. Z celého tímu Penguins ho prekonal iba hviezdny kapitán Sidney Crosby.

"Myslel som si, že už nebudú mať čas na tie strely, ale to sa nestalo. Vďakabohu, že tá posledná bola strela a nie pokus o hru zo strany súpera, lebo to by bolo pre mňa ťažšie. Iba som sa snažil zostať v strehu so strelcom, to je všetko," komentoval Jaroslav Halák. Kapitán Bostonu Zdeno Chára vo svojom zápase 1002 v drese Bruins odohral 20:37 min s bilanciou 1 strela, 2 "hity", 2 plusové body.

Tatar potiahol Montreal
Skvelý hokejový večer má za sebou aj útočník Montrealu Tomáš Tatar. Jeho Cans vyhrali vo Philadelphii 4:1 a slovenský krídelník bol až pri troch góloch svojho tímu. Jeden gól strelil a pridal aj dve asistencie. Tatar má v aktuálnej sezóne na konte už 43 bodov za 17 gólov a 26 asistencií a je suverénne najproduktívnejší hráčom Montrealu. Počas vyše 15 minút na ľade pridal aj 2 strely, 1 bodyček a 3 plusové body.

Caps sa držia na čele
Washington zdolal New Jersey 5:2 a udržal si líderskú pozíciu v NHL o bod pred Bostonom a St. Louis. Slovák Richard Pánik prispel jednou asistenciou, celkovo má 28-ročný krídelník na konte v tejto sezóne 9 kanadských bodov (5+4). Pánik absolvoval na ľade 13:56 min a k asistencii pri treťom góle Capitals pridal aj jednu strelu, jeden plusový bod a štyri trestné minúty. Na trestnej lavici sedel dvakrát v priebehu 12 minút druhej tretiny za hákovanie a krosček, hostia tieto presilovky našťastie pre Caps nevyužili.

Ruská hviezda
Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin sa zaskvel hetrikom a dostal sa na 31 gólov v aktuálnom ročníku. Viac ich majú na konte iba David Pastrňák (36) a Auston Matthews (34). Ovečkin už v pätnástej sezóne v neprerušenej sérii pokoril hranicu 30 gólov, čo je vyrovnaný absolútny rekord NHL v sezónach nasledujúcich po začiatku kariéry. Pred ruským "bohatierom" to dokázal iba Mike Gartner, ktorý dosiahol minimálne 30 gólov v pätnástich sezónach od roku 1979 do roku 1994. Ovečkin aktuálne má na konte 689 gólov v NHL a v historickom rebríčku dýcha na krk legende Pittsburghu Mariovi Lemieuxovi na desiatom mieste so 690 gólmi.

Zvyšní Slováci počas nočných zápasov
Ďalší traja slovenskí hokejisti vo štvrtok neokúsili víťazstvá so svojimi mužstvami. Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave prehrala na ľade Minnesoty 2:3 a slovenský obranca počas 16:21 min upozornil na seba dvoma bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a jednou mínuskou. Dallas prehral doma s Buffalom 1:4 a Andrej Sekera odohral takmer 20 minút, počas ktorých predviedol jeden bodyček a zablokoval dve strely súpera. Na konci mal tiež mínusový bod. Do tretice obranca Martin Marinčin bol pri tesnej domácej prehre kanadského zápasu Toronta s Calgary 1:2 po samostatných nájazdoch. Marinčin odohral 15:23 min s bilanciou 1 strela a 1 zablokovaná strela.

Výsledky nočných zápasov NHL:

Boston - Pittsburgh 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Zdeno Chára odohral 20:37 min, 1 strela, 2 "hity", 2 plusové body, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 59:53 min, 29 zákrokov z 30 striel, úspešnosť 96,7%, 1. hviezda

Toronto - Calgary 1:2 po sn. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:23 min, 1 strela, 1 zablokovaná strela

Washington - New Jersey 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Richard Pánik (Washington) odohral 13:56 min, 1 asistencia, 1 strela, 4 trestné minúty, 1 plusový bod

Philadelphia - Montreal 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:10 min, 1 gól, 2 asistencie, 2 strely, 1 "hit", 3 plusové body

Minnesota - Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:21 min, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínusový bod

Dallas - Buffalo 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:56 min, 1 "hit", 2 zablokované strely, 1 mínusový bod

Colorado - San Jose 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Florida - Los Angeles 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
New York Islanders - New York Rangers 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Columbus - Carolina 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Nashville - Anaheim 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Ottawa - Vegas 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Vancouver - Arizona 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)