Real v Superpohári nestačil na rivala, tréner Lopetegui vidí príčiny v ničivých protiútokoch Atletica

NETKY.SK • 16 August 2018, 08:59 • 2 min

Tallinn - Futbalisti Atletica Madrid zdolali mestského rivala Real 4:2 po predĺžení a stali sa víťazmi stredajšieho súboja o Superpohár UEFA, ktorý sa hral v estónskom Tallinne.

Real prehrával od 49. sekundy po rekordne rýchlom góle v tejto súťaži z kopačky Diega Costu, dokázal však otočiť skóre po hlavičke Karima Benzemu a premenenej jedenástke kapitána Sergia Ramosa. V 79. minúte poslal dvojgólový hrdina Costa duel do predĺženia, v ktorom sa strelecky presadili jeho spoluhráči Saul Niguez a Koke.

Atletico vyhralo Superpohár UEFA tretíkrát v klubovej histórii, predtým sa mu to podarilo v rokoch 2010 a 2012. Španielske kluby tejto súťaži dominujú, od roku 2013 neuspeli len raz, keď sa tešil Bayern Mníchov.

Superpohár UEFA - sumár:

Real Madrid - Atletico Madrid 2:4 pp (2:2, 1:1)

Góly: 27. Benzema, 63. Ramos (z 11 m) - 1. a 79. Costa, 98. Niguez, 104. Koke. ŽK: Asensio, Marcelo, Ceballos, Modrič, Ramos - Correa, Costa, Vitolo. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), 14.000 divákov.

Real: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos (102. Mayoral), Casemiro (76. Ceballos), Isco (83. Vazquez) - Bale, Benzema, Asensio (57. Modrič)

Atletico: Oblak - Juanfran, Savič, Godin, Lucas - Lemar (90.+1 Partey), Rodri (71. Vitolo), Niguez, Koke - Costa (108. Gimenez), Griezmann (57. Correa)

Julen Lopetegui, tréner Realu: "Vždy je ťažké doťahovať stratu proti Atleticu Madrid. Raz sa nám to podarilo, druhýkrát už nie. Zničili nás v protiútokoch. Tretí gól nám dosť ublížil a stratili sme po ňom organizovanosť v hre. Som smutný, lebo som prehral moje prvé finále. Ale viem, že mám zodpovednosť hneď od zajtrajška opäť pracovať a začať sezónu tak ako sme mali, teda víťazne."

Diego Simeone, tréner Atletica: "Museli sme odviesť úplné maximum, aby sme tento zápas vyhrali. Našli sme v sebe extra silu na to, aby sme strelili tretí a štvrtý gól."