Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jún. 2022Beáta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
03.05.2022 07:36 Zaujímavosti
Pýtala sa, ako by našla po sklamaní úľavu. Misionárka jej poradila toto!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.05.2022 07:36 Zaujímavosti

Pýtala sa, ako by našla po sklamaní úľavu. Misionárka jej poradila toto!Na zradu by sa našiel liek všelijakého druhu, lebo čo človek, to rada veliká, ako nájsť utíšenie a vyliečiť neviditeľné zranenie.


Jeden by povedal, že najlepší spôsob je udržať sa na hladine hnevu, ani len nepohnúť hlavou a nech si rozhnevanosť robí, čo sa jej len zmyslí. Ďalší by odprisahal, že každému pomôže predstieranie, lebo ak sa o niečom nevraví, potom sa to isto nestalo a aj pamäť si spomienku zakáže oživovať. I Wendy sa pýtala, ako má zariadiť prítomnosť, aby jej budúcnosť nepripomínala nepríjemný prežitok a dostala, aspoň myslím, veľmi uspokojujúcu odpoveď. Ale veď koniec koncov posúďte sami.

 

 

Sklamanie

Wendy spoznala milého muža, šarmom ju ohúril a humorom odzbrojil všetky predošlé pochybnosti. Láska by sa dala krájať, taká obrovská sa zrodila. V čom spočíval problém? Bolo to, ako to neraz býva, že kým ona ľúbila bezpodmienečne, jeho ľúbenie malo vždy na konci vety ale.

„Ľúbim ťa, ale...“

„Chcem byť s tebou, ale...“

„Rád by som povedal, že si pre mňa tá pravá, ale...“

Príbeh sa neskončil inak ako zlomeným srdcom, a aby si Wendy uľavila, cestovala a spoznávala krásy miest, trávila obdobia s veriacimi a veľa sa modlila.

 

 

Misionári

V rámci jednej cesty získala i dar v podobe priateľstva s istou ženou slúžiacou ako misionárka, čo bolo nesmierne obohacujúce a nezabudnuteľné. Pri jednej príležitosti sa Wendy priznala, prečo sa túla a čo ju občas núti, aby skrivila tvár do smútku. „Vieš, Wendy,“ prehovorila misionárka, „kedysi sme navštevovali s manželom jednu cirkev. Obaja pracujeme ako misionári, a tak i vtedy sme sa išli rozdať. Vložili sme celé svoje srdce, aby sme poslúžili. Lenže ostatní veriaci nás tam nechceli a napokon nás i odhodili. S manželom sme boli obaja zlomení a zničení. Keď som sa potom zhovárala s Bohom, povedal mi jednu veľmi dôležitú vec.“ Wendy sa nadýchla v očakávaní, pozrela na ženu a dúfala, že sekundy mlčania sa čím skôr prelomia. Boh jej teda v modlitbe vyjavil: „Mali ťa, odmietli ťa a teraz musíš ísť ďalej.“

 

Áno, to bola rada i pre Wendy, lebo jej milý ju mal, zanechal a musela pokračovať v žití. Pravda, za celou skúsenosťou je dodatok, že nikto sklamaný neostáva osamelý a lepšie sa prežíva trápenie s Bohom ako s kýmkoľvek iným. On má najväčšiu lásku, najväčšie srdce, najväčší súcit, najväčšiu náruč. A najväčšiu dlaň, v ktorej udrží čokoľvek, i utrápenú dušu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok