Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. júl. 2020Milslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
minister vnútra Slovenskej republiky Roman Mikulec
minister vnútra Slovenskej republiky Roman Mikulec
26.06.2020 08:19 Domov
Prvých 100 dní v úrade pre ministra vnútra Romana Mikulca
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.06.2020 08:19 Domov

Prvých 100 dní v úrade pre ministra vnútra Romana MikulcaBRATISLAVA - Prvých 100 dní v úrade spojených s pandémiou nového koronavírusu bolo najväčšou profesionálnou výzvou ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO), v krízových štáboch strávil spolu s kolegami desiatky hodín pri práci na príslušných opatreniach.


Riešenia v koronakríze 

Šéf rezortu vnútra uviedol, že v prevádzke bolo 65 karanténnych centier po celom Slovensku, bránami ktorých prešlo 23 600 ľudí. "Pre informovanie verejnosti sme na vnútre zriadili dve infolinky a e-mailovú schránku. Na obsluhe infoliniek sa striedalo 20 zamestnancov, ktorí vybavili priemerne 200 hovorov denne, pričom doteraz sme zaznamenali spolu približne 19 000 telefonátov a vyše 5 000 e-mailov," spresnil. Dodal, že samotní hasiči vykonali 24 500 odberov vzoriek v rámci celého Slovenska a rozvážali ich na pracoviská úradov verejného zdravotníctva.

 

 

Obrátenie sa na Policajný zbor 

V budúcnosti Mikulec počíta s väčšou transparentnosťou pri procesoch, ktoré vnútro zabezpečuje a riadi. "Teraz po upokojení a úspešnom zvládnutí nového koronavírusu sa chcem sústrediť na to, ako by mal asi vyzerať Policajný zbor v roku 2024," povedal. Dodal, že na základe stanoveného konceptu potom plánuje robiť ďalšie kroky z hľadiska štrukturálnych, legislatívnych, personálnych zmien, ale aj fungovania inšpekcie.

 

Občianstvo iného štátu 

Pripomenul, že rezort vnútra pripravuje i novelu zákona, ktorá umožní občanom SR, aby nadobudli aj občianstvo iného štátu. "Chcem reagovať na podnety občanov, ktorí sa odsťahovali, alebo im bolo odoprené občianstvo a chceli by ho získať späť," spresnil Mikulec. Dodal, že plánuje predstaviť taký spôsob, ktorý bude čo najviac zohľadňovať skúsenosti z reálneho života.

 

 

Pomoc 

Minister tvrdí, že práca a možnosti zlepšovať rezort vnútra ďaleko presahujú jedno volebné obdobie. Napriek tomu si dal osobný záväzok zoznámiť sa v čo najväčšej možnej miere s rezortnými kolegami, ktorí pracujú naprieč celým Slovenskom, aby vedel lepšie porozumieť ich potrebám, ktoré vychádzajú z reálnej praxe a boli dlhodobo ignorované. 

 

Výmena na viacerých vyšších postoch 

Na ministerstve Mikulec podľa jeho slov dbá aj na personálne obsadenie jednotlivých postov. "Prehodnotili sme a zrušili pozíciu hasičského vyslanca v Prahe, k výmene došlo aj na pozíciách generálnych riaditeľov Automobilových opravovní MV SR, nemocnice sv. Michala v Bratislave, prezidenta Hasičského a záchranného zboru a ďalších vyšších rezortných pozíciách," priblížil.

 

 

Momentálne vníma ako ďalšiu veľkú výzvu zabezpečiť pretavenie plánov z programového vyhlásenia vlády do reality, kedy sa pandémia veľmi výrazným spôsobom podpísala na ekonomike krajiny.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Pixabay, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok