Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
22.09.2020 16:30 Ekonomika
Prezidentka podpísala, že dopravcovia budú povinní oznámiť takúto prekážku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.09.2020 16:30 Ekonomika

Prezidentka podpísala, že dopravcovia budú povinní oznámiť takúto prekážkuZuzana Čaputová podpísala novelu zákon, ktorý dopravcov prinúti informovať o prekážkach voľného pohybu tovaru.


Dôvodová správa k zákonu konštatuje aplikačný problém, „keď Únia autodopravcov Slovenska neoznámila plánovaný štrajk, ktorý následne spôsobil veľký kolaps v cestnej preprave, a tým spôsobil prekážky voľného pohybu tovaru".

 

Tento problém by mal byť odstránený prijatím novely zákona, pod ktorú sa už podpísala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

 

 

Orgán štátnej správy, územnej samosprávy alebo iný orgán zodpovedný za vznik prekážok voľného pohybu tovaru na Slovensku, musí informovať o prekážkach voľného pohybu tovaru. Musí sa tak stať aj spolu s uvedením miesta a času trvania prekážok voľného pohybu tovaru.

 

Voľný pohyb tovarov, ktorý bol v súlade s právnymi predpismi uvedený na trh v inom členskom štáte Európskej únie (EÚ), sa takto má zlepšiť. Počíta s tým vládna novela zákona o poskytovaní informácií o technickom predpise.

 

 

Hospodársky subjekt by mal mať podľa návrhu možnosť vydať dobrovoľné vyhlásenie o vzájomnom uznávaní na účely jednoduchšieho uplatnenia pravidla vzájomného uznávania. Pôjde o miesto, kde subjekt chce sprístupniť už uvedený výrobok na trhu, ktorý je neregulovaný harmonizovanými právnymi predpismi EÚ. Týkať sa to bude aj členského štátu EÚ či štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore.

 

Návrh zákona zavedie formu a jazyk sprístupnenia vyhlásenia o vzájomnom uznávaní takým spôsobom, ako to vyžaduje EÚ. Mal by pritom len spresniť požiadavky kladené samotným nariadením.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Michal Albert

Foto:  TASR/Jakub KotianNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok