Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Priestory Domu Európskej histórie v Bruseli (zľava) Michael Roth, Romani Rose, Andrej Kiska Európska cena za občianske práva Sintov a Rómov odovzdanie, Soraya Postová, Rainer Wieland
Priestory Domu Európskej histórie v Bruseli (zľava) Michael Roth, Romani Rose, Andrej Kiska Európska cena za občianske práva Sintov a Rómov odovzdanie, Soraya Postová, Rainer Wieland
19.03.2019 20:42 Domov
Prezident SR Andrej Kiska si v Bruseli prevzal významnú cenu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2019 20:42 Domov

Prezident SR Andrej Kiska si v Bruseli prevzal významnú cenuBRUSEL - Angažovanosť slovenského prezidenta Andreja Kisku v boji proti prejavom rasizmu a diskriminácie a proti vytlačovaniu Rómov zo spoločnosti nezostala nepovšimnutá. Počas dnešného dňa si v Bruseli prevzal Európsku cenu za ľudské práva Sintov a Rómov.


Rainer Wieland, podpredseda Európskeho parlamentu otvoril slávnosť v priestoroch Domu európskej histórie. Riaditeľka Constanze Itzelová a eurokomisárka pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová vo svojich príhovoroch poukázali najmä na pretrvávajúcu diskrimináciu voči Sintom a Rómom.

 

 

"V prvom rade, každé dieťa musí mať šancu," povedal prezident médiám po prevzatí ceny a už počas svojej ďakovnej reči zdôraznil dôležitosť vzdelania pre rómskych občanov, aby sa zvýšila ich šanca pri hľadaní zamestnania a zlepšenie životných podmienok.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🙏 ĎAKUJEM, TÁTO CENA JE PRE VÁS Dnes mi v Bruseli udelili európsku cenu za angažovanosť v téme Rómov. Veľmi si to vážim, pretože som presvedčený, že o náročných témach by sa malo hovoriť nahlas, nemali by sme si pred nimi zakrývať oči a čakať, že sa vyriešia samé. Ale zároveň si myslím, že táto cena viac pomôže ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Rozhodol som sa venovať celú sumu združeniu Cesta von, ktoré pomáha deťom dostať sa z bludného kruhu chudoby. Počas ceremónie som si spomenul na rómsku rodinu z Batizoviec, ktorú som navštevoval aj dávno predtým, než som sa stal prezidentom. Túto cenu by som chcel symbolicky venovať aj im. #romovia #romacommunity #slovensko #batizovce #cestavon #andrejkiska

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Kiska (@andrejkiska),

 

Finančnú čiastku 15 000 eur, ktorú prezident obdržal spolu s cenou, odovzdal združeniu Cesta von. Cenu od roku 2008 udeľuje Ústredná rada Sintov a Rómov v Nemecku ako ocenenie pre jednotlivcov a inštitúcie, ktoré vystupujú v prospech ochrany občianskych práv Sintov a Rómov.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok