Pelikán vyhral 3000 m v Linzi, Velďáková 3. v diaľke

NETKY.SK • 31 Január 2014, 12:37 • 2 min

LINZ - Slovenský reprezentant Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) zvíťazil na medzinárodnom halovom atletickom mítingu Gugl v rakúskom Linzi v behu na 3000 m časom 8:23,87 min s takmer 13-sekundovým náskokom pred Rakúšanom Sanderom a ďalším slovenským bežcom Tiborom Sahajdom z TJ Obal servis Košice (8:38,92).

"Už po 800 metroch som išiel dopredu, a potom som si už celé preteky odtiahol sám. Prvý kilometer bol za 2:49,1, druhý za 2:46,6 a záverečný za 2:46,8. Bol to pre mňa dobrý tréning, celú trojtisícku som odbehol tempovo. Ešte spokojnejší by som bol, keby som ju bežal pod 8:20. Žiaľ, nesmel by som bežať sám...," komentoval Jozef Pelikán svoje vystúpenie v Linzi.

Jana Velďáková skončila v súťaži diaľkarok na 3. mieste výkonom 623 cm zo záverečnej štvrtej série pokusov. Zverenka trénera Radoslava Dubovského sa v halovej sezóne nevenuje špeciálnej diaľkarskej príprave, ale sústreďuje sa na šprint na 60 m. Súťaž diaľkarok v Linzi vyhrala Američanka Funmi Jimohová výkonom 657 cm pred Švédkou Ericou Jarderovou (651).

Výsledky:

MUŽI - 60 m: Kilty 6,68, Syers (obaja V. Brit.) 6,76, Stromšík (ČR) 6,76, 200 m: Zalewski (Poľ.) 21,01, 1500 m: Gauson (V. Brit.) 3:45,06, 3000 m: Pelikán 8:23,87,... 3. Sahajda (obaja SR) 8:38,92, 60 m prek.: Mazáč (ČR) 7,73, výška: Dmitrik (Rus.) 224, žrď: Kudlička (ČR) 540, diaľka: Reid (V. Brit.) 783.

ŽENY - 60 m: Hornová (JAR) 7,31, 200 m: Georgeová (Nig.) 23,98, 60 m prek.: Ivančevičová (Chor.) 8,17, diaľka: Jimohová (USA) 657,... 3. J. Velďáková (SR) 623.