Oslabení Belgičania zdolali aj Kórejčanov

NETKY.SK • 27 Jún 2014, 07:46 • 2 min

SAO PAULO - Futbalisti Belgicka prešli základnou H-skupinou na XX. majstrovstvách sveta bez prehry. Zverenci Marca Wilmotsa zdolali Kórejskú republiku 1:0 napriek tomu, že celý druhý polčas hrali oslabení o vylúčeného Stevena Defoura. O jediný gól duelu sa v 78. min postaral kapitán Jan Vertonghen. Belgičania ako víťazi "háčka" nastúpia v osemfinále proti USA.

H-skupina:
Kórejská republika - Belgicko 0:1 (0:0)
Gól: 78. Vertonghen, ŽK: 35. Hong Čong-ho - 50. Dembélé, ČK: 45. Defour (Belgicko), rozhodovali: Williams - Cream, Anaz (všetci Aus.)

Zostavy:
Kórejská republika: Kim Sung-gju - Li Jong, Kim Jong-kwon, Hong Čong-ho, Jun Suk-jong - Han Kuk-jong (46. Li Kun-ho), Ki Sung-jung - Li Čchung-jong, Ku Ča-čchol, Son Hung-min (73. Či Tong-won) - Kim Šin-wuk (66. Kim Po-kjung)
Belgicko: Courtois - Vanden Borre, Van Buyten, Lombaerts, Vertonghen - Defour, Dembélé - Mertens (60. Origi), Fellaini, Januzaj (60. Chadli) - Mirallas (87. E. Hazard)

Napriek viacerým vzruchom v prvom polčase prišiel ten najpodstatnejší až na jeho konci - stredopoliar Defour ďaleko od bránky zasiahol holennú kosť Kim Šin-wuka a rozhodca tasil červenú kartu. Napriek oslabeniu favorizovaní "červení diabli" strhli víťazstvo na svoju stranu. V 78. min šancu striedajúceho Origiho brankár Kim Sung-gju ešte kryl, ale na Vertonghenovu dorážku bol prikrátky - 0:1. Zakrátko mohol vyrovnať Li Kun-ho, mieril však nad Courtoisovu bránku. Ani jedna z 18 striel Kórejčanov sa neujala a Belgičania sa dočkali aj tretieho víťazstva na šampionáte.