Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. okt. 2021Sergej
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pracovníci humanitárnej misie si na zničenom ostrove užívali radovánky s prostitútkami
Pracovníci humanitárnej misie si na zničenom ostrove užívali radovánky s prostitútkami
19.02.2018 08:33 Zahraničie
Ohavné! Šéf humanitárnej misie sa priznal k sexu s prostitútkami na Haiti potom, ako ostrov zasiahlo zemetrasenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2018 08:33 Zahraničie

Ohavné! Šéf humanitárnej misie sa priznal k sexu s prostitútkami na Haiti potom, ako ostrov zasiahlo zemetrasenieLONDÝN - Šéf humanitárnej organizácie Oxfam sa priznal, že po zemetrasení na Haiti v roku 2010, si vodil prostitútky do svojho provizórneho domu v Karibiku, v priebehu misie, ktorá bola zameraná na humanitárnu pomoc ľuďom, ktorí prišli v dôsledku prírodnej katastrofy o svoje domovy.


Teraz už bývalý zamestnanec Oxfamu Roland van Hauwemeiren sa ešte počas minulého týždňa odmietol, že by niekedy dával peniaze sexuálnym pracovníčkam. Jeho priznanie vyplýva z aktuálne zverejnených dokumentov britskej charitatívnej organizácie. Dokument obsahuje informácie popisujúce postup potom, ako sa prevalili informácie, že niekoľko členov misie porušujú etické pravidlá Oxfamu týkajúce sa sexuálneho zneužívania, podvádzania, nedbanlivosti či uprednostňovania príbuzných.

 

Organizácia sa tak snaží o čo najtransparentnejší prístup vzhľadom na to, k akým skutkom došlo. Van Hauwermeiren zo svojej funkcie na Haiti odstúpil v roku 2011, pre interné vyšetrovanie jeho osoby a ďalších 6 pracovníkov. Ten následne pôsobil v organizácii Action Against Hunger v Bangladéši po dobu 2 rokov, tam nedošlo pravdepodobne k žiadnym obdobným situáciám ako na Haiti. Respektíve Oxfam žiadnymi takýmito informáciami nedisponuje.

 

Obvinenia okolo 68-ročného Belgičana nedávno opísal britský denník The Times, ktorý zverejnil, že na Haiti sa konali divoké večierky platené zo zdrojov charity, pričom dochádzalo k sexuálnemu zneužívaniu maloletých. Ten takéto obvinenia odmieta. Minulý týždeň priznal intímny vzťah so ženou z ostrova, no údajne nešlo o žiadnu prostitútku. Záznamy z interného vyšetrovania tiež odhaľujú, že traja z problémových pracovníkov na Haiti zastrašovali jedného z kolegov, takýmto spôsobom ho chceli prinútiť k mlčanlivosti. Informoval denník The Guardian.

 

Van Hauwermeiren medzi nimi údajne nefiguruje. Správa s ktorou pracujú média však nie je kompletná z dôvodu utajenia totožnosti zainteresovaných osôb, vrátane mien mužov, ktorí sa mali dopustiť spomínaného zastrašovania svedka. Plnú verziu dokumentu dnes predloží Oxfam haitské vláde s ospravedlnením za vážne pochybenia. Britské úrady a EÚ sa na základe týchto informácii so sexuálnym škandálom rozhodli preskúmať hospodárenie jednej z najväčších charitatívnych organizácii na svete.

 

Riaditeľka Oxfamu Winnie Byanyimaová oznámila, že bude zriadená nezávislá komisia, ktorá prešetrí nové obvinenia. „Keďže je náročné naplniť požiadavky na transparentnosť a zároveň náročné sa vyrovnať s chybami minulosti, veríme, že v konečnom dôsledku nám toto pomôže urobiť zmysluplné kroky a štát sa zefektívni v našom úsilí bojovať proti chudobe a pomáhať ľuďom zasiahnutých katastrofami,“ uviedla britská charita, ktorá má viac ako v 90 krajinách sveta dokopy 10-tisíc pracovníkov.  

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky KZ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok