18. jan. 2019Bohdana
Nóri sa bez problémov zachránili
14.05.2018 18:47 MS v hokeji 2018
Nóri potvrdili úlohu favorita, Kórejčania zostúpili

HERNING - Hokejisti Kórejskej republiky zostúpili do A-skupiny I. divízie MS. V záverečnom vystúpení v základnej B-skupine svetového šampionátu prehrali v Herningu s Nórskom 0:3 a pri svojej premiérovej účasti medzi elitou nezískali ani bod s výrazne pasívnym skóre 4:48. Na istotu záchrany potrebovali vyhrať nad Nórmi v riadnom hracom čase. Čisté konto si pripísal so 17 zákrokmi nórsky brankár Lars Haugen a jeho tím obsadil v skupine konečné siedme miesto so šiestimi bodmi.

B-skupina (Herning):

Kórejská republika - Nórsko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Lindström (M. Olimb, Espeland), 47. Valkvae Olsen (Bastiansen, Espeland), 51. Holos (K. A. Olimb, Thoresen).

Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Kaukokari (Fín.) - Goljak (Biel.), McCrank (Kan.), vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3330 divákov

Kórea: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, Seo Jeong-džun, Plante, O Hjun-ho - I Čchong-hjon, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, Čcho Min-ho, Swift - Pak Čin-gjo, An Čin-hi, Pak Wu-sang - Šin Sang Wu, I Jung-jun, Šin Sang-Hun - Kim Won-džung

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum - K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström - Valkvae Olsen, Bastiansen, Salsten - Thoresen, Forsberg, Trettenes - Kristiansen, Roest, Röymark - Hoff

Existenčný duel odštartovali Kórejčania bez rešpektu. Po štyridsiatich sekundách vybojovali presilovku, ktorú po nahodení Regana od modrej aj bleskovo zužitkovali. Nórski tréneri však využili "challenge" a arbitri gól po dlhej porade neuznali pre nedovolené postavenie hráča v bránkovisku. Severania sa do prvej vážnejšej šance dostali až v 10. minúte, ale Ken Andre Olimb sa nepresadil. O štyri minúty neskôr už však Lindström v presilovke z prvej prestrelil Daltona a Nóri viedli 1:0. Druhá tretina priniesla veľmi málo vzruchu, skôr taktický boj bez vylúčení a s minimom šancí na oboch stranách. Kórejčania sa ťažko presadzovali cez kompaktnú defenzívu súpera, na konci prostrednej časti mohli inkasovať, no Dalton zachránil pred Röymarkom. Aktívnejší Nóri pridali gólovú poistku v 47. minúte, keď Bastiansen obkorčuľoval bránku a úplne voľný Valkvae Olsen trafil odkrytú bránku - 0:2. Odpor Kórejčanov definitívne zlomil presný zásah Holösa od modrej čiary na 3:0 desať minút pred koncom v presilovej hre.