Testovaných na slovensku
21371
Infikovaných na slovensku
701
Infikovaných svetovo
1589372
Úmrtí svetovo
94951
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. apr. 2020Milena
BratislavaBratislava 17°
Biblia
TV program
Moje Netky
Stepan Bandera - ukrajinský fašista.
Stepan Bandera - ukrajinský fašista.
03.02.2020 12:24 Zahraničie
Americká CIA zverejnila tajné dokumenty o vodcovi ukrajinských nacistov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.02.2020 12:24 Zahraničie

Americká CIA zverejnila tajné dokumenty o vodcovi ukrajinských nacistovMOSKVA – Po Putinovi aj Američania otvorili archívy druhej svetovej vojny. Tieto dokumenty naznačujú, že vodca ukrajinských nacionalistov Stepan Bandera je vinný zo smrti viac ako 20 000 ľudí.


"Zlikvidoval 5 tisíc Ukrajincov a 15 tisíc Židov,“ je uvedené v odhalených amerických utajovaných dokumentoch o vodcovi ukrajinských nacionalistov  Stepanovi Bandere a o zverstvách ktorí činili jeho nasledovníci. Po emigrácii Bandera so svojou rodinou žil v Mníchove.

 

Mnoho historikov obviňuje Banderových spolupracovníkov OUN z organizovania židovských pogromov na Západnej Ukrajine v roku 1941 – zabili aj tých Ukrajincov, ktorí pomáhali Židom skrývať sa. Ukrajinskí nacionalisti dnes tieto obvinenia odmietajú a organizujú pre mladých ľudí pochody na počesť ich vodcu.

 

V správe CIA sa Stepan Bandera nazýva "ukrajinským fašistom a profesionálnym agentom Hitlera“. "Počas piatich týždňov existencie štátu vytvoreného Banderom, bolo zabitých viac ako 5 000 Ukrajincov, 15 000 Židov a niekoľko tisíc Poliakov,“ uvedené v dokumentoch. Málo sa na mysli vyhlásenie spolupracovníkmi Bandery ukrajinského štátu 30. júna 1941 vo Ľvove. Dokument hovoril, že ukrajinský štát bude úzko spolupracovať s „Veľkým Nemeckom Adolfa Hitlera“.

 

Treba poznamenať, že v tom čase vedenie fašistického Nemecka túto iniciatívu o nezávislom štáte Ukrajina neschválilo a Bandera bol čoskoro zatknutý. A 21. júla nemecké ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že dokument o vyhlásení ukrajinského štátu nemá právnu silu.

 

Pripomeňme, že Izrael obvinil Kyjev z antisemitizmu kvôli nacistickým pochodom na počesť pamiatky o Banderovi a ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí označilo tieto obvinenia za neopodstatnené.

 

Na západnej Ukrajine, kde sú ešte živí svedkovia zverstiev učinených ukrajinskými nacistami, vláda popiera fakty genocídy Židov, Poliakov a Ukrajincov ktorí bojovali na strane Červenej armády a znova podporuje fašistické ideológie.    reklama


reklama


Zdroj: TASS/Netky NR

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok