Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.10.2020 11:19 Zaujímavosti
Nie všetko, čo sa deje, je osud
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.10.2020 11:19 Zaujímavosti

Nie všetko, čo sa deje, je osudKeby bol osud niečím hmatateľným a nebodaj by mal aj tvár, pravidelne by sa ocital na lavici obžalovaných.


Je to romantické
Zvaľuje sa na neho aj dobré, aj zlé, aj minulosť aj budúcnosť. Áno, znie to tak trochu romanticky a odľahčuje to, ak sa vina prehodí z človeka na osud. Bolo by naozaj nadmieru pekné môcť si myslieť, že čokoľvek sa v živote udeje, vopred to tak byť malo a nebola nijaká šanca zmeniť to. 

 

 

Dalo by to krídla a odnieslo pocit ľútosti, viny či hanby, o niečo príjemnejšie by sa dýchalo a bolo by menej prebdených nocí.

 

Najčastejšie obvinenia
Keby sa uskutočnil súdny proces s osudom, obžalovaný by bol určite z viacerých škôd. Vina by ho neminula v prípade niečej chyby: „Ja viem, že to bolo zlé. Ale asi sa táto chyba mala stať, bol to osud."

 

Súvisiaci článok: Úžasná modlitba trojročného dievčatka! Takto prosilo a Boh vypočul

 

Urážku by dostal aj za zničený vzťah: „Osud nám to nepraje. Je to tak a nedá sa s tým nič robiť." A celkom iste by mal čím argumentovať, aby sa vyhol obvineniu z nešťastia: „To, že sa nemám dobre, je skrátka osud. Proti tomu sa bojovať nedá."

 

Skutočnosť
Skutočnosť sa ale má tak, že je len máločo, čo človek nemá silu ovplyvniť. Keď Boh vytvoril svet, vopred o niečom rozhodol. Každému dal osobitne vybranú rodinu, prostredie, dobu, do ktorej sa narodí a aj talent, vďaka ktorému by sa mala spoločnosť obohatiť.


A potom podaroval ešte niečo vzácne, v čom sa skrýva obrovitánsky kus zodpovednosti, ponechal totiž slobodnú vôľu.

 


Je to šťastie v nešťastí, pretože sa doteraz neocenilo, akú silu má slobodná vôľa. Boh nechcel zo stvorenia učiniť bezduché stroje, ktoré by nemali schopnosť rozhodovať sa. Znamená to, že deň za dňom sa ponúka nekonečný rad možností a voľba je absolútne neovplyvnená.


Správna otázka
Nemôžeme si zvoliť, v akej rodine vyrastieme, ale smieme mať posledné slovo v tom, v akom vzťahu budeme k jednotlivým členom.
Nemôže sa zvoliť, či bude mať niekto dar na hudbu, ale dá sa vybrať spôsob, akým sa k hudbe prikloní.


Nemôže sa nič urobiť proti tomu, aké stretnutie bude nachystané, ale je slobodná vôľa v tom, akú stopu v budúcnosti zanechá.
Nedá sa bojovať proti tomu, že stvoriteľ je Boh, ale dá sa vybrať si, či sa tomu bude a či nebude veriť.

 

Mohlo by vás zaujímať: Boh nechce, aby si bol rohožkou


Áno, Boh má plán pre život, ale nikoho nenúti, na nikom neskúša krutovládu. Otázka teda je položená takto: Bol to osud alebo len lenivosť popracovať na vzťahu? Bol to skutočne osud alebo neschopnosť pripustiť si zlyhanie a poučiť sa? Bol to osud alebo...?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok