NHL: Tatar 1+1, skóroval aj Jurčo ako druhá hviezda

NETKY.SK • 3 Apríl 2014, 08:18 • 2 min

NEW YORK - Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel jedným gólom a jednou asistenciou k víťazstvu hokejistov Detroitu na vlastnom ľade 3:2 nad Bostonom v stredajšom zápase zámorskej NHL.

"Červené krídla" pred 20 066 divákmi v Joe Louis Arene dva razy prehrávali, ale v záverečnej 10-minútovke predviedli obrat.

V rovnakom stretnutí skóroval aj Tatarov kolega Tomáš Jurčo po dôraznej práci oboch pred bránkou a vyhlásili ho 2. hviezdu. V drese hostí strávil Zdeno Chára na ľade 22:13 min, mal dva strelecké pokusy a pripísal si jeden mínusový bod, Andrej Meszároš (20:51) nazbieral dve mínusky. Boston, ktorý uspel v deviatich predchádzajúcich vystúpeniach vonku, tentoraz doplatil na nižšiu účinnosť, pretože mal o 15 striel viac (35:20). Tatarova bilancia v tejto sezóne je 19+17, Jurčova 6+6.

Edmonton aj zásluhou jednej presilovkovej asistencie Martina Marinčina, piatej v tomto súťažnom ročníku, viedol na ľade Anaheimu 2:0, napokon však prehral 2:3.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Detroit - Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) - Tomáš Tatar 1+1, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 1+0 a vyhlásili ho za 2. hviezdu zápasu

Anaheim - Edmonton 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 44. Perry (Beleskey, Andersen), 52. Perry (Robidas), 59. Beauchemin (Perry, Getzlaf) - 37. Larsen (MARINČIN, Perron), 43. Eberle (T. Hall, Nugent-Hopkins)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:41 min, 1 asistencia, 2 mínusové body, 2 trestné minúty, 1 strela

Los Angeles - Phoenix 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 2. Pearson (J. Carter), 23. Doughty (Martinez, Kopitar), 50. J. Carter (Pearson), 50. Kopitar (GÁBORÍK, Martinez)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 18:57 min, jedna asistencia, dve strely

Ottawa - New York Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 47. M. Michálek (Neil, Wiercioch) - 18. Bailey (Strome, Donovan), 50. Cizikas (Bailey, Strome)