NHL: Černák asistoval, Tampa Bay prehrala v Toronte 5:6 po predĺžení

NETKY.SK • 7 November 2023, 09:45 • 2 min

BRATISLAVA - Slovenský obranca Erik Černák si pripísal asistenciu, no Tampa Bay prehrala v utorkovom stretnutí hokejovej NHL v Toronte 5:6 po predĺžení. Klub z Floridy pritom po prvej tretine viedol 4:1, v predĺžení rozhodol po 46 sekundách Calle Järnkrok.

Černák asistoval pri góle Brandona Hagela, ktorým Tampa Bay v 58. minúte vyrovnala na 5:5. Järnkrokov presný zásah bol pre švédskeho centra druhým v zápase. Dva góly za domácich dal aj Auston Matthews, Mitchell Marner mal bilanciu 1+3. Hosťom nestačili štyri kanadské body Nikitu Kučerova (2+2), ktoré všetky zaznamenal v prvej tretine. Maple Leafs ukončili sériu štyroch stretnutí bez víťazstva.

Líder Východnej konferencie Boston zvíťazil v Dallase 3:2. Vancouver si doma poradil s Edmontonom 6:2 a uspel štvrtýkrát v rade. Na západe mu patrí 2. priečka o štyri body za najlepším tímom ligy Vegas, pričom odohral o jeden duel menej.

NHL - sumáre:

Florida Panthers – Columbus Blue Jackets 5:4 pp (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 3. Lomberg (Lorentz, Mahura), 4. Forsling (Reinhart, Ekman-Larsson), 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 60. Cousins, 62. Verhaeghe (Lundell, Tkachuk) – 16. Kuraly (Gudbranson, Danforth), 19. Jenner (Roslovic, Gudbranson), 31. Marčenko (Provorov, Texier), 53. Texier (Peeke, Sillinger). Brankári: Bobrovskij - Merzlikins (7. Martin), strely na bránku: 47:23.

Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning pp 6:5 (1:4, 2:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 4. Knies (Marner, Matthews), 23. Matthews (Brodie, Marner), 26. Matthews (Knies, Marner), 42. Järnkrok (Robertson, Domi), 43. Marner (Knies, Rielly), 61. Järnkrok (Rielly, Nylander) – 5. Hedman (Kučerov, Point), 7. Kučerov (Hagel, Sergačov), 12. Kučerov (Hedman, Stamkos), 16. Point (Kučerov, Hedman), 58. Hagel (de Haan, ČERNÁK). Brankári: Samsonov (16. Woll) - Johansson, strely na bránku: 33:31.

Dallas Stars – Boston Bruins 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Góly: 46. Johnston (Lindell, Heiskanen), 60. Pavelski (Robertson, Heiskanen) – 11. Beecher (Lindholm), 15. Lohrei (Heinen, Mitchell), 50. Marchand (Pastrňák, van Riemsdyk). Brankári: Oettinger - Swayman, strely na bránku: 37:29.

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Góly: 12. Hughes (Kuzmenko, Hronek), 14. Suter (Joshua, Cole), 15. Boeser (Miller, Hughes), 31. Höglander (Lafferty), 48. Miller (Hughes, Hronek), 60. Boeser (Pettersson, Hughes) – 7. Ekholm (Gagner, Kane), 28. Draisaitl (Foegele). Brankári: Demko - Skinner, strely na bránku: 36:42.

Slovák v akcii:

Erik Černák (Tampa Bay) 21:49 0 1 1 -1 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/