NHL: Budaj mal 24 zásahov, inkasoval jediný gól, no LA aj tak prehralo

NETKY.SK • 30 Október 2016, 09:41 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings prehrali v noci na nedeľu v zámorskej NHL na ľade St. Louis Blues 0:1.

V bráne hostí opäť nastúpil slovenský gólman Peter Budaj, ktorý inkasoval len z hokejky Jadena Schwartza v úvode tretej tretiny. Pre Budaja, ktorý mal celkovo 24 zásahov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia, to bola prvá prehra v aktuálnej sezóne.

V priamom súboji sa stretli Zdeno Chára s Tomášom Tatarom. Viac dôvodov na radosť mal kapitán Bostonu, pretože Bruins vyhrali gólom Tima Schallera 1:0. Hrdinom duelu bol Tuukka Rask, ktorý sa do bránky vrátil po trojzápasovej prestávke spôsobenej zranením. Fínsky brankár chytil všetkých 24 striel, z toho štyri Tatarove a zaznamenal 31. čisté konto v kariére. Chára bol na ľade takmer 23 minút, mal plusový bod a päť striel, Tatar strávil na ľade 20 minút a 30 sekúnd, ale neujala sa ani jedna z jeho štyroch striel. Red Wings ukončili šesťzápasovú sériu víťazstiev.

V kanadskom derby vyhral Montreal nad Torontom 2:1. O siedmom víťazstve Canadiens za sebou rozhodol v 48. minúte v presilovke obranca Shea Webber, brankár Carey Price zaznamenal 37 zásahov. V drese Maple Leafs sa predstavil slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý bol na ľade 18 minút a 25 sekúnd a na súperovu bránku vyslal dve strely.

Víťazný gól v stretnutí Philadelphia - Pittsburgh (4:5) strelil v 49. minúte Jevgenij Malkin. Pre ruského útočníka to bol jubilejný 300. presný zásah v profilige.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - FLORIDA PANTHERS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Larsson (Gionta, Foligno), 26. Okposo (Reinhart, Ristolainen), 49. Reinhart (Moulson). Brankári: Nilsson - Luongo, strely na bránku: 25:33, 18.261 divákov.

MONTREAL CANADIENS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 27. Galchenyuk (Radulov, Beaulieu), 48. Weber (Radulov, Galchenyuk) - 45. Kadri (Nylander, Gardiner). Brankári: Price - Andersen, strely na bránku: 31:38, 21.288 divákov.

DETROIT RED WINGS - BOSTON BRUINS 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 38. Schaller (Moore). Brankári: Howard - Rask, strely na bránku: 24:36, 20.027 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Henrique (Severson, Cammalleri), 14. Severson (Henrique, Greene), 26. Smith-Pelly (Lappin, Quincey) - 42. Johnson (Point). Brankári: Schneider - Vasilevskij, strely na bránku: 23:33, 13.098 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - PITTSBURGH PENGUINS 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

Góly: 10. Voráček (Manning, Gudas), 14. Simmonds (B. Schenn, Gostisbehere), 34. Giroux (Simmonds, Gudas), 36. Voráček z tr. str. - 16. Crosby (Hörnqvist, Wilson), 17. Crosby (Hörnqvist, Kessel), 17. Cullen (Kühnhackl), 30. Malkin (Kessel, Kunitz), 49. Malkin (Määttä). Brankári: Mason (21. Neuvirth) - Fleury, strely na bránku: 42:27, 19.927 divákov.

ST. LOUIS BLUES - LOS ANGELES KINGS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 44. Schwartz (Lehterä, Tarasenko). Brankári: Allen - BUDAJ, strely na bránku: 25:27, 18.631 divákov.

ARIZONA COYOTES - COLORADO AVALANCHE 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 15. Vrbata (Domi, Hanzal), 56. Rieder (Ekman-Larsson, Richardson) - 26. Duchene (Grigorenko, Johnson), 42. R. Bourque (MacKinnon, Barrie), 52. Duchene (Landeskog, Gelinas). Brankári: Dominque - Pickard, strely na bránku: 26:34, 13.533 divákov.

MINNESOTA WILD - DALLAS STARS 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 6. Granlund (Koivu), 44. Niederreiter (Coyle, Granlund), 51. Staal (Suter, Pominville), 53. Graovac (Zucker, Bertschy). Brankári: Dubnyk - Lehtonen, strely na bránku: 15:29, 19.031 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - WASHINGTON CAPITALS 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 20. Hansen (Gudbranson), 38. Horvat (Baertschi, Virtanen) - 18. Johansson (Niskanen), 19. Wilson (Kuznecov, Johansson), 29. Johansson (Oshie, Bäckström), 58. Oshie (Burakovsky, Schmidt), 59. Alzner. Brankári: Markström - Grubauer, strely na bránku: 25:35, 18.338 divákov.

SAN JOSE SHARKS - NASHVILLE PREDATORS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) Góly: 16. Donskoi (Couture, Martin), 23. Pavelski, 24. Wingels (Haley, Schlemko), 59. Thornton (Pavelski, Hertl) - 40. Neal (Ellis, Josi). Brankári: Jones - Rinne, strely na bránku: 26:28, 17.562 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 22:51 0 0 0 1 5 2

Tomáš Tatar (Detroit) 20:30 0 0 0 0 4 0

Martin Marinčin (Toronto) 18:25 0 0 0 0 2 0

Peter Budaj (Los Angeles) 59:45 24/25 96,00

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/