Béla
Bugár
3.1%

Zuzana
Čapútová
40.6%

Eduard
Chmelár
2.8%

Štefan
Harabin
14.4%

Marian
Kotleba
10.4%

Milan
Krajniak
2.8%

František
Mikloško
5.7%

Róbert
Švec
0.3%

Bohumila
Tauchmannová
0.2%

Juraj
Zábojník
0.3%

Maroš
Šefčovič
18.7%

Ivan
Zuzula
0.2%

Martin
Daňo
0.5%
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. mar. 2019Adrián
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.08.2018 07:08 Utečenci
Nemecko obnovilo zlučovanie rodín migrantov s doplnkovou ochranou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.08.2018 07:08 Utečenci

Nemecko obnovilo zlučovanie rodín migrantov s doplnkovou ochranouBERLÍN - Nemecko od štvrtka opätovne povolilo zlučovanie rodín migrantov, ktorým zatiaľ nebol priznaný azyl, no získali tzv. doplnkovú (subsidiárnu) ochranu.


Za všetkými migrantmi s takouto ochranou môže v súlade so schválenými predpismi prísť mesačne celkovo maximálne 1000 blízkych príbuzných. Takýto počet sa zdá nízky miestnym ľavicovým skupinám, zatiaľ čo krajná pravica v ňom naopak vidí hrozbu.

 

Tzv. zlučovanie rodín nemecká vláda pozastavila ešte v roku 2016, aby tak uľahčila prácu sociálnym pracovníkom snažiacim sa zvládnuť rekordný nápor novopríchodzích migrantov. Rodinní príslušníci však naďalej mohli prichádzať za azylantmi, ktorým v udelili riadny štatút utečenca, keďže tí na to mali ústavné právo.

 

Zlučovanie rodín migrantov s doplnkovou ochranou vláda teraz čiastočne povolila po tom, ako v tejto veci dospeli ku kompromisu zástupcovia konzervatívnej únie CDU/CSU kancelárky Angely Merkelovej a sociálni demokrati z SPD. "Nové pravidlá nám povoľujú dosiahnuť rovnováhu medzi integračnou kapacitou našej spoločnosti, ľudskosťou a bezpečnosťou," uviedol nemecký minister vnútra Horst Seehofer. "Ide o dôležitý prvok vládnej stratégie v otázke migrácie," dodal.

 

Strana Zelených i niektoré kresťanské organizácie však nové pravidlá zlučovania rodín považujú za nespravodlivé, keďže parametre, podľa ktorých sa mesačne vyberie 1000 príbuzných migrantov sú nastavené dosť vágne. Dodala, že niektorými z kritérií, ktoré budú pri výbere posudzovať kompetentné orgány, má byť dĺžka odlúčenia, vek príbuzných či zdravotný stav. Zvýhodnení by podľa agentúry navyše mali byť rodinní príslušníci takých migrantov, ktorí prejavili snahu integrovať sa do spoločnosti - prostredníctvom jazykových kurzov či učením sa remeslu.

 

Pravicovo-populistická a protiimigračná strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) zase naopak vyjadrila obavu, že nové pravidlá len povzbudia ďalších ekonomických migrantov, aby sa do Nemecka prišli uchádzať o azyl.

 

Na nemeckých ambasádach vo svete o takéto zlúčenie s rodinnými príslušníkmi v Nemecku zažiadalo už okolo 34.000 ľudí.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok