Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. okt. 2020Klára
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
31.08.2019 12:37 Zahraničie
Nemecko chce sprísniť zákon o štvavom a rasistickom obsahu na internete
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.08.2019 12:37 Zahraničie

Nemecko chce sprísniť zákon o štvavom a rasistickom obsahu na interneteBERLÍN - Nemecká ministerka spravodlivosti Christine Lambrechtová chce výrazne sprísniť zákon proti šíreniu nenávisti a štvavým obsahom na internete. Ako povedala pre časopis Der Spiegel, do konca roka chce predložiť konkrétne návrhy.


"Hrozby smrťou, podnecovanie k nenávisti a rasistické urážky na internete musia byť tvrdo stíhané," cituje ju agentúra DPA. "Tu musíme sociálne siete ešte viac zaviazať k spolupráci."

 

Zákon, ktorý bol schválený pred dvomi rokmi, zaväzuje internetové platformy k tvrdému postupu proti nenávisti, štvaniu a teroristickej propagande. Jasne protiprávny obsah musí byť zmazaný v priebehu 24 hodín, siete musia na sťažnosti používateľov zareagovať najneskôr do 48 hodín. Spoločnosti navyše musia každých šesť mesiacov predkladať správu o spôsobe riešenia sťažností.

 

 

Lambrechtová poukázala na pravidlá, o ktorých sa v súčasnosti rokuje na úrovni Európskej únie. Okrem iného majú internetové platformy zaviazať k tomu, aby okamžite poskytli príslušné údaje prokuratúram. Pokiaľ odmietnu, alebo svoju povinnosť nesplnia, budú im hroziť vysoké pokuty.

 

Nemeckému sudcovskému združeniu to však nestačí. "Potrebujeme zákonom stanovenú informačnú povinnosť sociálnych sietí, aby orgánom činným v trestnom konaní poskytli údaje o používateľoch. Rovnaké povinnosti platia aj pre telekomunikačných operátorov," povedal prezident združenia Sven Rebehn. "Spolková vláda by to mala urýchlene ukotviť v nemeckom práve a nečakať na európske riešenie, ktoré môže trvať aj niekoľko rokov. Ešte stále existuje medzera v prípade trestných činov, ktoré sa vykonajú pod pseudonymom na sieti."

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky JH

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC