Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2022Barbora
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.10.2022 06:13 Domov
Nebojte sa a vyjdite aj vy s kožou na trh!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.10.2022 06:13 Domov

Nebojte sa a vyjdite aj vy s kožou na trh!BRATISLAVA - Edukačné podujatie zamerané na zvýšenie povedomia o diagnostike a liečbe kožných ochorení Trh kože sa uskutoční už po šiesty raz v sobotu 22. októbra súbežne v troch nákupných centrách v Bratislave (Nivy centrum), Banskej Bystrici (Europa SC) a Košiciach (Optima) v čase od 10.00 do 18.00 hod.


Návštevníci budú môcť navštíviť stánky vystavovateľov a populárne „Verejné a diskrétne poradne kože“, kde budú môcť konzultovať svoje prípadne dermatologické problémy s poprednými kožnými lekármi zo všetkých regiónov Slovenska. Prihlasovanie do diskrétnych poradní, ktoré sú zamerané predovšetkým na kontrolu materských znamienok dermatoskopom, bude možné aj online cez webstránku podujatia www.trhkoze.sk.

Súčasťou Trhu kože sú aj odborné diskusie s lekármi a zdravotníckymi redaktormi  pripravované v spolupráci so Slovenskou dermatovenerologickou spoločnosťou, ktorá je hlavým odborným garantom.

Tento rok budú prednášky na témy akné, psoriáza,  mykózy, rakovina kože, rosacea a terapia morskou soľou.

 „Trh kože sa už vyprofiloval na celoročnú edukačnú platformu, čo bolo od začiatku našim cieľom, poskytnúť komplexné informácie z klinickej dermatológie, ktoré na Slovensku absentovali. Ľudia nám denne píšu do dermatologickej online poradne na našej webstránke a konzultujú svoje problémy, alebo si vyhľadávajú informácie  a spätne sa vracajú k odborným prednáškam v našom archíve“, uvádza riaditeľka podujatia Lele Tarbuk Zemanová.

V rámci Trhu kože bude po prvý raz v spolupráci s pacientskym združením Bodkáčik módna prehliadka pod názvom „Bodkovaný svet“, ktorá sa bude konať symbolicky v predvečer Svetového dňa psoriázy a jej cieľom bude poukázať cez modely s bodkovaným vzorom, že kožné ochorenia,ako sú prosiáza, či atopická dermatitída, sú liečiteľné a netreba ich skrývať pod oblečením.

Dermatovenerológovia apelujú na verejnosť, aby podnecovali včasnú diagnostiku a návštevu kožných ambulancií. Jesenné mesiace sú ideálnym časom na kontrolu a vyšetrenia prípadných zmien na pokožke a ich liečbu. Trh kože je len doplňujúcim podujatím, ktoré chce práve poukázať na nevyhnutnosť riešenia kožných ochorení a súčasne poskytnúť bezplatné konzultácie v prípade, že ľudia odkladajú, alebo sa boja vyšetrenia.reklama


reklama


Zdroj: Lele Tarbuk-Zemanová/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok