Neapol dvakrát viedol nad Interom na San Sire, iba remizoval

NETKY.SK • 20 Október 2014, 07:26 • 2 min

MILÁNO - Taliansky tím SSC Neapol, ktorý je súperom slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v I-skupine Európskej ligy 2014/2015, remizoval v nedeľňajšom šlágri 7. kola Serie A na trávniku milánskeho Interu 2:2, hoci dvakrát viedol.

Skóre duelu na San Sire otvoril až v 79. min španielsky krídelník José Callejón, ale hostia sa neradovali dlho: už o päť minút vyrovnal Kolumbijčan Fredy Guarín. Keď bývalý hráč Realu Madrid Callejón v poslednej minúte riadneho hracieho času strhol vedenie na stranu SSC, zdalo sa, že všetky tri body poputujú pod Vezuv. Opak bol pravdou: v nadstavenom čase Brazílčan Hernanes vyrovnal na konečných 2:2. Pri tom všetkom už nebol slovenský reprezentant v neapolských službách Marek Hamšík, ktorý pobudol na trávniku iba hodinu, keď ho vystriedal Jorginho. "Partenopei" po zlom vstupe do ročníka aktuálne ťahajú sériu štyroch ligových duelov bez prehry (2 - 2 - 0), v tabuľke im patrí 7. priečka so ziskom 11 bodov a skóre 10:9.

Neapolčania 2. októbra na bratislavských Pasienkoch potvrdili úlohu favoritov a zdolali slovanistov v rámci EL 2:0, odvetný duel v Taliansku je na programe vo štvrtok 11. decembra 2014.

Taliansko - Serie A - 7. kolo:
Inter Miláno - SSC Neapol 2:2 (0:0)
Góly: 84. Guarín, 90.+ Hernanes - 79. a 90. Callejón, ŽK: 37. Hernanes, 85. Juan - 45. Britos, 70. G. Higuaín, 73. Jorginho
Zostava Neapola: Rafael Cabral - Britos (75. Ghoulam), R. Albiol, K. Koulibaly, J. Zúňiga - Inler, David López - Callejón, Hamšík (62. Jorginho), Insigne (69. Mertens) - G. Higuaín