NBA: Indiana zdolala Charlotte 99:94 a upravila domáci rekordný vstup na 11:0

NETKY.SK • 14 December 2013, 07:44 • 2 min

NEW YORK - Basketbalový rozohrávač Lance Stephenson prispel v zámorskej NBA v noci na sobotu 20 bodmi a 11 doskokmi k víťazstvu Indiana Pacers nad Charlotte Bobcats 99:94. Pacers tak vylepšili klubový rekord s najlepším vstupom do sezóny na jedenásť víťazstiev z jedenástich zápasov.

V spomínanom stretnutí pridal pivot Roy Hibbert 18 bodov a 11 doskočených lôpt. V tíme Bobcats sa Al Jefferson prezentoval 21 bodmi a deviatimi doskokmi. Ani to však nestačilo na to, aby basketbalisti Charlotte vyhrali na palubovke Pacers po prvý raz od novembra 2008. Domáci Stephenson žiaril a pridal aj sedem asistencií.

V San Antoniu zvíťazili domáci Spurs nad Minnesotou Timberwolves 117:110. Hosťom k zisku bodov nepomohlo ani sezónne maximum Kevina Loveho so 42 bodmi. Najproduktívnejším hráčom domácich bol s 29 bodmi  Tony Parker. Jeho kolega Manu Ginobili pridal 20 bodov a deväť asistencií. Spurs vyhrali štvrtú časť hry 37:21 a a vyhli sa tak druhej domácej prehre v tejto sezóne.

Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili nad tímom New York Knicks 90:85, keď domáci Avery Bradley dosiahol 13 bodov v záverečne štvrtine vrátane úspešnej trojky necelé tri minúty pred koncom. V drese Celtics, ktorí sa po prvom polčase dostali vedenia o 17 bodov, si zapísal Jared Sullinger 19 bodov a šesť doskočených lôpt. Za Boston, ktorý sa drží na prvom mieste v Atlantickej divízii, pridali   Courtney Lee 18 bodov a Brandon Bass mal 10 bodov a osem doskokov.