NBA: Cleveland natiahol víťaznú šnúru na šesť zápasov, Detroit v závere otočil skóre

NETKY.SK • 9 November 2015, 13:08 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Clevelandu triumfovali v noci na pondelok v zámorskej NBA na domácej palubovke nad Indianou 101:97. Cavaliers natiahli víťaznú šnúru už na šesť zápasov, keď 29 bodov zaznamenal LeBron James a Kevin Love pridal k ďalším 22 aj 19 doskokov.

Love dal v prvých 24 minútach duelu len dva body, no v posledných dvoch štvrtinách žiaril. "Veľkú zásluhu na tom má LeBron. Cez polčas mi poradil, aby som išiel viac pod kôš a hral tak, ako dokážem. Presne to som urobil a potom som už hral veľmi dobre," poďakoval sa za radu svojmu hviezdnemu spoluhráčovi. "Hral dobre v defenzíve, no v útoku mu to nešlo. Povedal som, že musí nakopnúť svoj motor. Začal to robiť, výborne doskakoval a strieľal koše ako to vie," povedal James. V drese hostí sa najviac darilo krídelníkovi Paulovi Georgeovi, ktorý zaznamenal 32 bodov a 11 doskokov.

V ďalšom stretnutí deklasovalo Miami doma Toronto 96:76. V drese Heat si pripísal na osobné konto ďalších 12 bodov Dwyane Wade a dostal sa na 51. priečku v historických štatistikách súťaže. Chris Bosh nazbieral 23 bodov a Hassan Whiteside pridal k 20 aj 11 doskokov a šesť blokov. Los Angeles Lakers zaznamenali piatu prehru v sezóne, keď neuspeli na palubovke New Yorku Knicks 95:99. Domácich, ktorí ukončili trojzápasovú sériu prehier, potiahol 24-bodový Carmelo Anthony. Kobe Bryant zaznamenal 18 bodov. Hráči Oklahoma City Thunder si poradili s Phoenixom Suns 124:103 aj vďaka 32 bodom a 11 doskokom Kevina Duranta. Russell Westbrook pridal 21 bodov a 13 asistencií a Thunder tak ukončil sériu troch prehier.

Výborný obrat predviedli basketbalisti Detroitu. Pistons prehrávali po troch štvrtinách v Portlande o 13 bodov, no parádnym výkonom v tej záverečnej otočili na konečných 120:103, keď ju vyhrali pomerom 41:11. Dobrými výkonmi sa o to postarali najmä Reggie Jackson a Andre Drummond. Prvý menovaný si vďaka 40 bodom vytvoril nové kariérne maximum a druhý pridal k 29 až 27 doskokov. Pistons tak poskočili na tretiu priečku Východnej konferencie, keď zo šiestich zápasov vyhrali päť. "Trénujem už dlho, no nikdy som nezažil takú štvrtú štvrtinu ako dnes," povedal pre nba.com tréner Pistons Stan Van Gundy.

Detroit zaznamenal prvé víťazstvo v Portlande od roku 2007. "Zábavné na tom je, že keď som skóroval, mal som pocit, že skórujeme my. Akoby som ani nevedel, že tie koše dávam ja. Tím výborne posúval loptu a dal mi možnosť uvoľniť sa. Snažil som sa byť v ofenzíve agresívny," dodal Jackson.

V drese Blazers bol najproduktívnejší Damian Lillard, ktorý zaznamenal 26 bodov a jedenásť asistencií.