Testovaných na slovensku
172601
Infikovaných na slovensku
1521
Infikovaných svetovo
6263901
Úmrtí svetovo
373899
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.09.2018 09:00 Ekonomika
Na Slovensku sa množia podvody s vyraďovaním vozidiel z evidencie
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.09.2018 09:00 Ekonomika

Na Slovensku sa množia podvody s vyraďovaním vozidiel z evidencieBRATISLAVA – V posledných mesiacoch sa rapídne začali množiť podvody pri vyraďovaní vozidiel z národnej evidencie. Podvodníci nemajú žiadne zábrany a dokonca vám za staré auto ponúknu aj niekoľko stoviek, ale ak je niečo príliš pekné, aby to bola pravda, tak to väčšinou pravda nebude a vy sa môžete dostať do problémov.


Ak vlastníte staré auto, ktoré už nikto v rodine nepoužíva alebo už jednoducho dosluhuje, tak ho môžete skúsiť predať či ho natrvalo vyradiť z evidencie. Predaj takýchto vozidiel však býva nepraktický, keďže niekedy zaplatíte viac za prepis a úkony s tým spojené, ako je celková hodnota auta. Netreba zabúdať ani na fakt, že za každé auto, ktoré je prihlásené v evidencii, musíte platiť povinné zákonné poistenie a každé dva roky vykonať technickú a emisnú kontrolu. To všetko stojí peniaze a ak na to zabudnete, tak riskujete nemalú pokutu.

 

 

Zdroj: Facebook

 

Na internete, najmä na sociálnych sieťach, sa často objavujú inzeráty, ktoré sľubujú rýchle a bezplatné vyradenie vozidla z evidencie alebo vám za staré auto dokonca ponúkajú aj peniaze. Práve pri takýchto "výhodných“ ponukách zbystrite pozornosť, lebo sa môžete zapliesť s podvodníkmi.

 

Keď zavoláte na takýto inzerát, tak sa s vami osoba na druhej strane dohodne, že si prídu po vaše auto a všetko sa vybaví na mieste. Vy v dobrej viere poskytnete svoje osobné údaje, v tom lepšom prípade dostanete aj nejaký doklad o vyradení, ale to je všetko. Vaše auto skončí v zberniach druhotných surovín, predajú sa z neho použiteľné časti, alebo dokonca celé auto tak, ako ho od vás zobrali. Nehovoriac o tom, že nepotrebné či nekovové časti vozidiel končia pohodené na nelegálnych skládkach niekde za mestom.

 

Zdroj: Facebook

 

Problém nastane, keď sa vám po určitej dobe v poštovej schránke objaví pokuta za neplatnú STK, EK alebo povinné zákonné poistenie. V tej chvíli je však už neskoro a vy sa plateniu nevyhnete. Nielenže budete musieť zaplatiť pokutu, ale ešte aj vyradiť už neexistujúce vozidlo z evidencie. Bez vozidla tak môžete urobiť iba zaplatením poplatku 500€ do Environmentálneho fondu a nevyhnete sa ani zdĺhavým "papierovačkám".

 

Zdroj: Rovami

 

Ak chcete bezpečne vyradiť vozidlo z evidencie, tak musíte kontaktovať autorizovanú spoločnosť akou je AUTOVRAKOVISKO s.r.o. so sídlom v Bernolákove, ktorá má autorizáciu z Ministerstva životného prostredia. Stačí zavolať na dispečing (0902 45 77 77), kde sa dozviete, aké doklady budete potrebovať, dohodnete si termín a po vaše vozidlo príde vyškolený technik zo spoločnosti ROVAMI s.r.o., ktorá má povolenie na zber starých áut. Technik na mieste vyradí vozidlo online a vám následne príde sms notifikácia a email z elektronického systému Zväzu automobilového priemyslu SR. Zároveň vám vystaví potvrdenie o vyradení z evidencie, ktoré odovzdáte v poisťovni, kde máte vozidlo poistené.

 

Služby spoločnosti ROVAMI s.r.o. sú dostupné v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom kraji a Banskobystrickom kraji.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky.sk

Foto:  Facebook/ROVAMINašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok