Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vizualizácia Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach
Vizualizácia Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach
21.09.2020 14:00 Kultúra
Múzeum Andyho Warhola je o krok bližšie k rekonštrukcii, Prešovský kraj dostal prvú časť sľúbenej dotácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.09.2020 14:00 Kultúra

Múzeum Andyho Warhola je o krok bližšie k rekonštrukcii, Prešovský kraj dostal prvú časť sľúbenej dotácieMEDZILABORCE - Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa môže pustiť do komplexnej rekonštrukcie Múzea moderného umenia Andyho Warhola.


Na projekt dostali prvé dva milióny eur zo štátnej dotácie, ktorú vláda schválila ešte v októbri minulého roku. Na rozsiahlu rekonštrukciu medzilaboreckého múzea vyčlenila bývalá vláda celkovo 7,1 milióna eur.
 

Rekonštrukcia má nadnárodný charakter

Hovorkyňa PSK Daša Jeleňová informovala, že prvá splátka vo výške 2 miliónov eur mala byť zriaďovateľovi múzea pripísaná na účet ešte v januári tohto roku. Stalo sa tak až po viacerých procesných úkonoch a posúdení štátnej pomoci.

 

 

„To, že máme na účte prvé peniaze, je signál, že môžeme ísť podľa pôvodne schváleného zámeru prestavby Warholovho múzea. Táto investícia má nadregionálny, priam nadnárodných charakter, bez podpory štátu by zrejme ani nebola možná v takom rozsahu, ako si to skutočne zaslúžil,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

 

Prestavba bude trvať dva roky

Zároveň deklaroval, že krajská samospráva už vyvíja všetky potrebné kroky pre samotnú realizáciu projektu. „V rukách máme stavebné povolenie, pred sebou dokončenie realizačného projektu a prípravu verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác, ktoré, predpokladáme, vyhlásime do pol roka. Začiatok samotných prác bude závisieť od výsledku verejného obstarávania,“ uviedol Majerský. Samotná rekonštrukcia podľa pôvodných plánov má trvať približne 24 mesiacov.

 Prešovský samosprávny kraj plánuje za pridelené financie zrekonštruovať fasádu, priestory, vybudovať prístavbu i nadstavbu vrátane nových schodísk.

 

Prestavba múzea má priniesť interaktívnosť, aplikáciu svetelných, projekčných, zvukových a holografických technologických prvkov vrátane prezentácie umenia v exteriéri na strešnej terase, fasáde budovy, ako aj na novom námestí pred samotnou budovou.
 reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  TASR/Milan KapustaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok