MsHK DOXXbet Žilina - Slovan Bratislava 1:5 v 20. kole Tipsport extraligy

NETKY.SK • 17 November 2011, 03:22 • 2 min

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly: 1. Sivák - 2. a 57. Šatan, 29. a 44. Kukumberg, 44. J. Cíger. Rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Snášel, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Kubiš (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku - M. Bakoš (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3403 divákov
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Jaroslav Niník, A. Lipovský - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Mikhailov, V. Nemec, T. Sýkora - Drevenák, Troliga, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš
Slovan: Konrád - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, Ďatelinka, Fruhauf - Skokan, Kukumberg, Preisinger - L. Hudáček, Bulík, Šatan - M. Bakoš, Macho, M. Bartánus - J. Cíger, Buc, M. Sloboda

Domáci sa pustili do svojho súpera bez rešpektu a už po 48 sekundách vyhrávali. Po strele Róberta Hunu sa puk odrazil k Sivákovi, ktorý nemal problém doklepnúť ho za Konrádov chrbát. Slovanisti odpovedali o ďalších 29 sekúnd po úspešnom zakončení Šatana z bezprostrednej blízkosti - 1:1. V polovici úvodného dejstva zatlačila elitná formácia belasých, možnosť Kukumberga však Laco zlikvidoval. V 15. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu domácich Sivák, ale v rozhodujúcej chvíli mu skĺzol puk z čepele hokejky.  V úvode prostrednej časti hry si obe mužstvá už pozornejšie strážili svoje obranné pásmo a brankári veľa práce nemali. Až v 29. minúte v presilovej hre napriahol medzi kruhmi Kukumberg a puk prepadol za strážcu žilinskej svätyne. Žilinčania mohli kontrovať po výbornej kombinácii ich prvej formácie, ale po spolupráci trojice Róbert Huna, Richard Huna a Peter Sivák tretí menovaný puk pred odkrytou bránou dobre netrafil. Vstup do záverečného dejstva vyšiel dokonale Slovanu. Po prihrávke Buca zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Jakub Cíger. O 33 sekúnd neskôr lovil Laco puk zo siete opäť, keď ho za jeho chrbát pretlačil Kukumberg. V ďalšom priebehu sa duel už len dohrával a vlci sa márne snažili s výsledkom niečo urobiť. Namiesto toho sa v 57. minúte presadil druhýkrát v stretnutí Šatan a stanovil výsledok na konečných 1:5.