Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. máj. 2022Urban
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Pfizer
Pfizer
02.06.2021 06:55 Zahraničie
Objavila sa pravdepodobná súvislosť medzi vakcínami Pfizer a myokarditídou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.06.2021 06:55 Zahraničie

Objavila sa pravdepodobná súvislosť medzi vakcínami Pfizer a myokarditídouIZRAEL - Izraelské ministerstvo zdravotníctva v utorok uviedlo, že malý počet prípadov zápalov srdca pozorovaných hlavne u mladých mužov, ktorí dostali vakcínu Pfizer, je pravdepodobne spojený s ich očkovaním.


Spoločnosť Pfizer uviedla, že nepozorovala vyššiu mieru ochorenia známeho ako myokarditídaV Izraeli bolo medzi decembrom 2020 a májom 2021 hlásených 275 prípadov myokarditídy medzi viac ako 5 miliónmi očkovaných osôb, uviedlo ministerstvo pri zverejnení zistení zo štúdie, ktorú na preskúmanie záležitosti zadala.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: V Izraeli sa buduje nová koalícia, Netanjahu varuje pred narušením bezpečnosti

 

Väčšina pacientov, u ktorých došlo k zápalu srdca, nestrávila v nemocnici viac ako štyri dni a 95% prípadov bolo klasifikovaných ako ľahkých, vyplýva zo štúdie, ktorú podľa ministerstva uskutočnili tri tímy odborníkov.

 

Zistenia štúdie

Štúdia zistila, že „existuje pravdepodobná súvislosť medzi podaním druhej dávky vakcíny (Pfizer) a výskytom myokarditídy u mužov vo veku od 16 do 30 rokov,“ uvádza vyhlásenie. Podľa zistení bola takáto súvislosť pozorovaná viac u mužov vo veku 16 až 19 rokov, než v iných vekových kategóriách.

 

Spoločnosť Pfizer vo vyhlásení uviedla, že si je vedomá izraelských pozorovaní myokarditídy, pričom uviedla, že nebola preukázaná príčinná súvislosť s jej vakcínou. Nepriaznivé udalosti sú dôkladne preskúmané a spoločnosť Pfizer sa pravidelne stretáva s oddelením bezpečnosti vakcín izraelského ministerstva zdravotníctva, aby údaje preskúmala.

 

Poradenská skupina Centers for Disease Control and Prevention (Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb) minulý mesiac odporučila ďalšie štúdium možnosti spojenia medzi myokarditídou a mRNA vakcínami, ktoré zahŕňajú vakcíny od Pfizer a Moderna.

 

Prečítajte si tiež: Európska komisia schválila použitie vakcíny Comirnaty u detí od 12 rokov

 

Skupina uviedla vo vyhlásení, že členovia majú pocit, že by poskytovatelia zdravotnej starostlivosti mali byť informovaní o „potenciálnom nežiaducom účinku“.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ Reuters

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok