Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Otec nablízku
Otec nablízku
15.05.2021 15:45 Domov
Motto Medzinárodného dňa rodiny 2021: Otec nablízku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2021 15:45 Domov

Motto Medzinárodného dňa rodiny 2021: Otec nablízkuDnešný deň je Medzinárodným dňom rodiny. Už veľmi dávno, 20. septembra 1993, vyhlásilo valné zhromaždenie OSN 15. máj za Medzinárodný deň rodiny. Pri príležitosti tohto dňa OSN povzbudzuje vlády a krajiny, aby venovali pozornosť téme rodiny a realizovali pro-rodinné projekty.


Rodina je pre štát tou najlepšou devízou pre ekonomický i hodnotový rozvoj. Rodina je základnou spoločenskou hodnotou pre dobré aj zlé časy. Každý má právo na rodinu.

 

 

Prvý celoslovenský Medzinárodný deň rodiny na Slovensku

Prvý medzinárodný deň sa na Slovensku konal v roku 2009, kedy sa 16. mája na bratislavskom Námestí SNP na hromadnom podujatí stretli rodiny z rôznych kútov Slovenska. Odvtedy sa rozšíril do celej krajiny. "Deň rodiny je občianskou a apolitickou aktivitou vyzdvihujúcou hodnotu rodiny," vysvetlil web denrodiny.sk. Cieľom osláv Dňa rodiny je dostať rodinu do centra pozornosti spoločnosti. Aby sa spoločnosť voči rodine stala priateľskou. "Na prahu demografickej krízy je prorodinné smerovanie krajiny nevyhnutné," dodáva ďalej web.

 

 

Motto Dňa rodiny 2021

Dôležitú úlohu v živote dieťaťa zohráva hlavne matka. Matka dieťa vynosí, a následne mu poskytuje všetko, čo pre život potrebuje. Tohtoročné motto sa však zameralo na otcov. Motto znie “Otec nablízku”. Pretože žiaden nový život nevznikne bez neho. "Otcom sa muž nerodí, ocinom sa stáva,keď pracuje na sebe, dobro odovzdáva. Spravodlivý ochranca s otvoreným náručím svoje deti  o živote aj s humorom poučí. Otec čo sa denne snaží ženu, deti milovať, získa veľa - lásku blízkych a odvahu vytrvať," hovorí úryvok z básne vyhlásenia Ďňa rodiny 2021. Toto motto chce dať vedieť otcom a mužom, že ich úloha je nezastupiteľná. Spoločnost a kultúra by si mali vážiť a podporovať aj úlohu otca.

 

Mohlo by vás zaujímať: Rodina je prioritou hnutia OĽaNO, vyhlásilo počas dnešného Dňa rodinyreklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ denrodiny.sk

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok