Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2020Aurel
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Slávnostný začiatok výstavby moderného závodu japonského koncernu MinebeaMitsumi v Košiciach
Slávnostný začiatok výstavby moderného závodu japonského koncernu MinebeaMitsumi v Košiciach
07.06.2017 12:21 Ekonomika
Ministri schválili firme Minebea investičnú pomoc vo výške 19,25 miliónov eur, zamestná 1100 ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.06.2017 12:21 Ekonomika

Ministri schválili firme Minebea investičnú pomoc vo výške 19,25 miliónov eur, zamestná 1100 ľudíBRATISLAVA - Spoločnosť Minebea Slovakia získa pre svoj investičný zámer štátnu pomoc vo výške 19,25 mil. eur. Na svojom stredajšom rokovaní o tom rozhodol vládny kabinet. Firma získa investičné stimuly len vo forme dotácie na obstaranie dlhodobého hmotného majetku a dlhodobého nehmotného majetku.


Minebea Slovakia v Košiciach vybuduje nový závod na výrobu mechatronických pohonných systémov. Do závodu plánuje v rokoch 2017 až 2022 investovať 60 mil. eur.

Súčasťou investičného zámeru je taktiež vybudovanie výskumného a vývojového centra v oblasti mechatronických pohonných systémov. Spoločnosť avizuje vytvorenie 1 100 nových pracovných miest do konca roku 2022. Ročne plánuje firma v košickom závode vyrobiť 42,5 mil. kusov mechatronických pohonných systémov. Zhruba 80 % z celkovej výroby bude smerovať na export.

V košickom priemyselnom parku Immopark by mal vzniknúť najmodernejší európsky závod spoločnosti s produkciou výrobkov s vysokou pridanou hodnotou. Zameria sa na výrobu mechatronických pohonných zariadení a elektromotorov pre priemysel, vrátane automobilového, ako aj na výrobu špeciálnych elektromotorov a elektromechanických výrobkov. K výrobnému závodu pribudne aj výskumné a vývojové centrum, ktoré bude spolupracovať s už vybudovaným centrom v Nemecku.

 

Bude sa orientovať na vývoj špeciálnych elektromotorčekov, pohonných systémov, snímačov a ďalších komponentov, ktoré nájdu využitie najmä v automobilovom priemysle. Spoločnosť bude úzko spolupracovať so strednými školami a Technickou univerzitou Košice.

Japonská skupina Minebea je globálnym lídrom vo výrobe mechatronických a elektronických súčiastok a komponentov pre oblasť automotive. Bola založená v roku 1951. V súčasnosti pôsobí v Ázii, v Severnej Amerike a v Európe prostredníctvom 68 dcérskych spoločností zamestnávajúcich viac ako 60 tis. ľudí. Konsolidované ročné tržby prekračujú 4,5 mld. eur. V Európe má skupina svoje prevádzky vo Veľkej Británii, v Nemecku, Česku a na Slovensku. Závod v Bratislave vznikol v roku 2004 a zaoberá sa kompletizáciou elektromotorčekov pre automobilový a iný priemysel.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok